SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wiosna w TVP 2

Od marca TVP 2 wprowadza kilka nowych programów

"Dwójka" stawia na sprawdzone programy, dlatego w nowej wiosennej ramówce niewielkie zmiany.

Jak już informowaliśmy od 15 marca pojawi się nowy program motoryzacyjny "Zakręt", który będzie emitowany dwa razy w miesiącu w poniedziałki o 17.00. Program poprowadzi Maciej Dowbor (więcej).

Tydzień wcześniej, bo od 8 marca o 21.30, na antenie TVP 2 pojawi się nowy cykl dokumentalny, który powstał w ramach współpracy z telewizją Arte.

Filmy dokumentalne zostały zrealizowane przez reporterów zachodnio-europejskich i dotyczą najróżniejszych aspektów życia na całym świecie. Na antenie Dwójki przedstawimy wyniki badań nad fenomenem głosów brzuchomówców; ciekawy eksperyment wychowawczy dotyczący trudnej młodzieży w Niemczech; inny eksperyment we Francji gdzie zaproszono ludzi starych do opieki nad malcami; problem bulimii i anoreksji; oraz zapotrzebowanie na nowy typ urody współczesnych modelek - mówi nam Katarzyna Kęska z TVP 2.

Kolejna nowość to serial "Pojedynki na drodze", który opowiada o brawurowych pościgach amerykańskiej policji za zmotoryzowanymi przestępcami. Przebieg wydarzeń komentuje gospodarz programu, szeryf John Bunnell, ale środek ciężkości filmu stanowią spektakularne, przykuwające do ekranu zdjęcia, których negatywnymi bohaterami są uciekający z miejsca przestępstwa sprawcy brutalnego napadu. Serial będzie emitowany dwa razy w miesiącu.

Od czwartku można oglądać inny serial komediowy "Witaj w Nowym Jorku" opowiadający o losach prezentera prognozy pogody, który zostaje zatrudniony w jednej z nowojorskich, małych stacji telewizyjnych. Serial pojawi się w czwartki i piątki o 16:30.

Dwójka przygotowywała także "Euroquiz" teleturniej porusza tematykę unijną i jest realizacją utworzonej w 2001 roku przez Ministerstwo Edukacji i Sportu tzw. "ścieżki edukacji unijnej", której zadaniem jest upowszechnienie wiedzy o Unii Europejskiej wśród młodzieży. W trzeciej już edycji nadawca planuje rozbudować sekwencje dotyczące wzajemnego przenikania w społeczeństwach europejskich kultury, obyczajów, tradycji. Rok 2004 jest "rokiem wychowania przez sport", w związku z tym w III edycji poświęcimy więcej uwagi sportowej tematyce. Premierowe odcinki od 18 marca o 14.30.

Od 20 marca w soboty o 11.40 prezentowany będzie nowy cykl programów "Piękniejsza Polska". Jest to nowy cykl magazynów traktujący o pięknie polskiego kraju. Dwójka zaprezentuje miejsca w Polsce, które są atrakcyjne ze względu na krajobraz, walory turystyczne jak i kulturowe, miejsca, którymi możemy chwalić się przed światem.

Nie zabraknie również reportaży. Od 6 marca "Europejskie muzykowanie" czyli siedmioodcinkowy cykl reportaży, w których dokonamy próby porównania wspólnych elementów kulturowych poszczególnych regionów Polski i Europy. Przedmiotem zainteresowania będzie przede wszystkim muzyka, a przewodnikiem po wybranych europejskich szlakach muzycznych będzie Paweł Steczkowski i Ludofoniarze

Od marca "Świat według Kevina" będzie emitowany raz w miesiącu czyli autorski program Kevin'a Aiston'a, strażaka z Radzymina - Anglika mieszkającego od 12 lat w Polsce, bohatera programu "Europa da się lubić".

Dwójka rozpoczyna także promocję artysty "Piwnicy pod Baranami" - Janusza Radka. Przedstawione zostaną dwa koncerty artysty zrealizowane w "Piwnicy pod Baranami". Jeden składać się będzie z piosenek Zygmunta Koniecznego znanych z wykonań Ewy Demarczyk. Drugi pt.: "Królowa nocy" to niezwykły spektakl muzyczny z udziałem tego wybitnego wokalisty. Program opowiada o 12 wcieleniach osobliwej postaci: Sandora Vessanyi - konesera sztuki estradowej, badacza kobiecej natury, ekscentryka. Janusz Radek kreując bohatera tej muzycznej historii - wykonuje trzynaście piosenek utrzymanych w bardzo różnorodnej stylistyce. Każda z nich jest osobną, zamkniętą opowieścią - mini spektaklem, w którym wokalista sięga po bardzo różnorodne techniki wokalne, odwołując się do różnorodnych konwencji scenicznych, tworzy zaskakujące pastisze znanych wykonawców (Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen, Krzysztof Cugowski, Violleta Villas i inni). Poszczególne utwory muzyczne łączy ironiczny komentarz albo dopowiedzenia na temat kolejnych wcieleń Sandora Vessanyi.

Nie zabraknie kabaretów - obejrzymy: 20-lecie Przegladu Kabaretow PaKA, 35-lecie kabaretu "ELITA" czy 50-lecie kabaretu "STS".

Tymczasem od soboty TVP 2 rozpoczęła emisję cyklu spotkań z Wojtkiem Mannem i Krzysztofem Materną pt.: "Za naszych czasów". W krótkich, kilkuminutowych (5-10') wejściach, przez całą sobotę (28 lutego), rozmawiali o tym, jak dawniej bawili się, co sprawiało im radość, a co tylko wywoływało uśmiech. Za miesiąc, będą wspominać jak podróżowali, jak kupowali. Opowiedzą anegdoty i będą wspominać czasy swojej młodości.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiosna w TVP 2

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl