SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska chce wypłacać w dywidendzie do 70 proc. zysku, ponad złotówkę na akcję

Zarząd Wirtualnej Polski przyjął politykę dywidendową zakładającą wypłatę dywidendy na poziomie powyżej złotówki na jedną akcję i przeznaczanie na to maksymalnie 70 proc. skonsolidowanego zysku netto firmy w poprzednim roku obrotowym.

Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding Article

O tym, ile dokładnie będzie wynosiła dywidenda, zdecyduje walne zgromadzenie akcjonariuszy Wirtualnej Polski. Zarząd spółki swoją rekomendację w tym zakresie będzie przygotowywał, biorąc pod uwagę bieżącą sytuację finansową, plany inwestycyjne i potencjalne cele akwizycyjne grupy kapitałowej.

Pierwsza informacja o dywidendzie, za 2016 rok, zostanie ogłoszona przez firmę najwcześniej wiosną przyszłego toku, po publikacji wyników finansowych za cały br.

W pierwszych trzech kwartałach br. Wirtualna Polska zanotowała 292,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 30,7 mln zł zysku netto. Według badania Gemius/PBI w listopadzie br. strony i aplikacje internetowe firmy miały 20,21 mln realnych użytkowników i 2,92 mld odsłon. Na początku grudnia zaczął nadawanie jej kanał telewizyjny WP.

Wirtualna Polska zadebiutowała na giełdzie w maju ub.r., do firmy ze sprzedaży akcji trafiło ok. 100 mln zł. W ub.r. przy 325,6 mln zł wpływów ze sprzedaży zanotowała 5,69 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska chce wypłacać w dywidendzie do 70 proc. zysku, ponad złotówkę na akcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl