SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska rozstała się z Krzysztofem Baselem, redaktorem naczelnym Fotoblogii

Krzysztof Basel nie jest już redaktorem naczelnym należącego do Wirtualnej Polski serwisu Fotoblogia.pl - dowiedział się  portal Wirtualnemedia.pl. - Rozwiązano ze mną umowę bez podania przyczyny - mówi dziennikarz.

Krzysztof Basel, fot. Jakub Kaźmierczyk Article

Fotoblogia jest najpopularniejszym polskim serwisem o fotografii. Basel szefował mu od 2008 roku. W czerwcu 2015 roku Wirtualna Polska kupiła 100 proc. udziałów Grupy NextWeb Media, wydawcy m.in. serwisów Blomedia.pl (wydawca i poprzedni właściciel Fotoblogii). Fotoblogia z czasem została włączona do serwisu WP Technologie.

Krzysztof Basel współpracował z Wirtualną Polską, umowę z nim rozwiązano za porozumieniem stron pod koniec grudnia ub.r. - Ta decyzja była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ zarówno serwis Fotoblogia.pl jak i cały dział WP Technologie, do którego należy, odnotował w 2017 roku świetne wyniki. Fotoblogia urosła rok do roku 6-krotnie, a Technologie to najpopularniejszy tego typu serwis w Polsce. Niemniej, cieszę się, że mam otwartą drogę do kolejnych, jeszcze ciekawszych projektów i zadań w 2018 roku- mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

Wirtualna Polska nie komentuje rozstania z redaktorem naczelnym Fotoblogii. Na razie nie wiadomo, kto ma go zastąpić.

Na swoim profilu facebookowym Krzysztof Basel podsumowuje: - Przez 9 lat napisałem 2376 tekstów, z czego 250 testujących sprzęt, przeżyłem 13 szefów, 5 lokalizacji, leciałem ponad 150 razy i wypiłem hektolitry kawy. Udało nam się zbudować świetny serwis, z czego jestem dumny! Czas na nowe wyzwania. Nigdzie w Polsce, ani nawet na świecie, nie ma podobnego serwisu, który promuje fotografię w takiej skali przy tak dużym portalu horyzontalnym. Fotoblogia jest swego rodzaju ewenementem. Jestem z tego dumy i dziękuję za zaufanie.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. strony i aplikacje internetowe Grupy Wirtualna Polska zanotowały 21,25 mln realnych użytkowników i 3,69 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 15 mln użytkowników i 2,58 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska rozstała się z Krzysztofem Baselem, redaktorem naczelnym Fotoblogii

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lucky
Kolejny transfer z nT?
27 8
odpowiedź
User
Wajcha w dół
Haha - to była "Klasyczna Machałka" :D:

"Ta decyzja była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ zarówno serwis Fotoblogia.pl jak i cały dział WP Technologie, do którego należy, odnotował w 2017 roku świetne wyniki. Fotoblogia urosła rok do roku 6-krotnie"

Teraz juz wie :D
23 9
odpowiedź
User
Wajcha w dół
Haha, to była "Klasyczna Machałka" :D

"Ta decyzja była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ zarówno serwis Fotoblogia.pl jak i cały dział WP Technologie, do którego należy, odnotował w 2017 roku świetne wyniki. Fotoblogia urosła rok do roku 6-krotnie"

Teraz już wie- dlaczego :D
14 8
odpowiedź
User
Katarzyna
Dziennikarzy-specjalistów, takich jak Krzysiek Basel, jest w tym kraju niewielu. Zarówno pod względem posiadanej wiedzy, umiejętności pisania, jak i chęci uczenia się nowych rzeczy. Dziwię się, że WP oddaje bez walki, a nawet na własne życzenie, takich zawodników...
28 10
odpowiedź
User
Katarzyna
Takich dziennikarzy-specjalistów jak Krzysiek jest w Polsce niewielu. Duża wiedza, świetne pióro i wieczna gotowość do uczenia się nowych rzeczy. Dziwię się, że WP oddaje taką osobę bez walki, a właściwie na własne życzenie...
14 9
odpowiedź