SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska Media łączy się z Dobreprogramy i wydawcą Pudelka. „To tylko krok formalny”

Grupa Wirtualna Polska podjęła decyzję o połączeniu Wirtualna Polska Media z Dobreprogramy i Http, wydawcą lifestylowego serwisu Pudelek. - Połączenie to tylko formalny krok, wzmacniający pozycję naszej spółki na rynku - wyjaśnia Tomasz Machała, wiceprezes WP Media.

Tomasz MachałaArticle

Połączenie Wirtualna Polska Media (WPM) ze spółkami Dobreprogramy sp. z o.o. i Http sp. z o.o jest realizacją wcześniejszych planów w tym zakresie zapowiedzianych przez Grupę Wirtualna Polska w kwietniu br.

W komunikacie wyjaśniono wówczas, że celem połączenia jest wzmocnienie pozycji WPM na rynku internetowym w zakresie świadczenia kompleksowych usług multimedialnych oraz reklamowych i usprawnienie działalności redakcyjnej. Na skutek połączenia WPM pozyska także pracowników i współpracowników posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Teraz poinformowano oficjalnie o dokonaniu zapowiedzianej wcześniej operacji. W e-mailu przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl WP potwierdza, że porządkuje strukturę, dlatego zdecydowano się na formalne połączenie dwóch spółek zależnych: Dobreprogramy sp. z o.o. i Http sp. z o.o, ze spółką Wirtualna Polska Media. Ma to pozwolić na skuteczniejsze prowadzenie jednolitej polityki wydawniczej i ścisłą współpracę różnych redakcji w ramach spółki WPM.

- Nigdy nie ukrywaliśmy, że Pudelek jest częścią Wirtualnej Polski, najpopularniejszym w Polsce serwisem o świecie show biznesu. Połączenie to tylko formalny krok, wzmacniający pozycję spółki Wirtualna Polska Media na rynku. Liczymy, że dojdzie do niego w ciągu najbliższych kilku tygodni – zapowiada w rozmowie z nami Tomasz Machała, wiceprezes Wirtualna Polska Media.

W pierwszym kwartale br. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 13,8 proc. do 117,81 mln zł oraz 8,33 mln zł zysku netto (wobec 2,98 mln zł rok wcześniej). W segmencie internetowym osiągnęła 114,91 mln zł wpływów i 37,5 mln zł skorygowanego zysku EBITDA, a Telewizja WP miała 2,89 mln zł wpływów i 2,52 mln zł skorygowanej straty EBITDA.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska Media łączy się z Dobreprogramy i wydawcą Pudelka. „To tylko krok formalny”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tłumacz
"W komunikacie wyjaśniono wówczas, że celem połączenia jest wzmocnienie pozycji WPM na rynku internetowym w zakresie świadczenia kompleksowych usług multimedialnych oraz reklamowych i usprawnienie działalności redakcyjnej. Na skutek połączenia WMP pozyska także pracowników i współpracowników posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie."

Tłumacząc na polski, ułatwi to optymalizację kosztów poprzez dalszy mobbing redakcji, zastąpienie ostatnich samodzielnie myślących dziennikarzy (o ile ktoś z takich w WP jeszcze został?) tanią młodzieżą i stażystami na śmieciówkach i za free, dołożenie obowiązków, ciągłą atmosferę niepewności i chaosu (mylnie nazywanym innowacyjnością) :D
odpowiedź
User
art
Dobreprogramy...jak inne duze serwisy poszly pod sprzedaz, chwile potem utrata jakiejkolwiek niezleznosci, wlaczenie w ramy duzego portalu. Oznacza to bylejakosc, dziadostwo, nude, brak samodzielnosci czy i o czym pisac i jak ;) SmartDom, TechMoto ? A to nie bardziej pod reklamy, pod sprzedawanie jakiegos...dziadostwa ? Jeden zwykly news, jedna reklama...
Wszystkie takie przejecia koncza sie tragicznie w sensie jakosci, tego co potem produkuja takie portale, a przewaznie w jakims czasie polowa jak nie wiecej lepszych pracownikow/wpsolpracownikow odchodzi. Brakuje teraz samodzielnego, duzego, niezaleznego dobrego portalu jak kiedys PCLab, DP, Benchmark, frazpc.
odpowiedź
User
DerRick
Zajme sie grupa wp.pl a szczegolnie glowna - mozecie byc pewni. Jesienia i zima skupie wszystkie sily i czas na nich.
odpowiedź