SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WP.pl na stronie głównej przeprasza Jacka Kurskiego za nieprawdziwą informację, jakoby nie płacił na utrzymanie syna

W środę na stronie głównej portalu WP.pl pojawiły się przeprosiny skierowane do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego za nieprawdziwy zarzut, jakoby uchylał się od płacenia alimentów na syna. To efekt prawomocnego wyroku sądowego, na mocy którego Wirtualna Polska musi też zapłacić 10 tys. zł na cel charytatywny.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvpArticle

W maju ub.r. Wirtualna Polska przegrała przed Sądem Okręgowym w Warszawie proces z powództwa Jacka Kurskiego. Dotyczył tekstu z 24 stycznia 2017 roku, w którym Magda Kazikiewicz napisała, iż Kurski od 2015 roku nie płaci alimentów na rzecz swojego syna. Autorka zestawiła tę informację z materiałami TVP wytykającymi takie działania ówczesnemu szefowi KOD, Mateuszowi Kijowskiemu.  Jacek Kurski błyskawicznie zdementował te informacje, dowodził, że nigdy nie uchylał się od obowiązku alimentacyjnego i zapowiedział wytoczenie procesu o naruszenie dóbr osobistych.

Sąd Okręgowy zawyrokował, że Wirtualna Polska przez pięć dni ma publikować u góry strony głównej portalu WP.pl komunikat, w którym przeprasza prezesa TVP za naruszenie jego dób osobistych. Ponadto ma zapłacić 10 tys. zł na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej i zwrócić Kurskiemu prawie 960 zł kosztów procesu.

Wirtualna Polska odwołała się, ale warszawski Sąd Apelacyjny podtrzymał orzeczenie niższej instancji. Przeprosiny będą widoczne na stronie głównej WP.pl przez pięć dni, począwszy od środy. Wydawca nie chce komentować wyroku.

Według badania Gemius/PBI w maju br. portal WP.pl zanotował 16,51 mln realnych użytkowników i 1,87 mld odsłon, a wszystkie strony i aplikacje Grupy Wirtualna Polska - 21,61 mln użytkowników i 2,94 mld odsłon.

Natomiast strona główna WP.pl w kwietniu br. zanotowała 11 mln użytkowników, 494,15 mln odsłon oraz 66 minut i 56 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WP.pl na stronie głównej przeprasza Jacka Kurskiego za nieprawdziwą informację, jakoby nie płacił na utrzymanie syna

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
man
z axel springer nie pójdzie tak łatwo. oni pisali prawdę. i on i joanna to wiedzą.
odpowiedź
User
1245
1, 2, 3 i wszyscy hejterzy przepraszają... A przepraszam, ta opcja nie ma honoru.
odpowiedź
User
Joanna
Nie płaci bo go zamkną
odpowiedź