SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska inwestuje w stacjonarne biura podróży. Wakacje.pl za 6,4 mln zł kupiły Wakacyjny Świat

Spółka Wakacje.pl (należąca do Wirtualna Polska Holding) za 6,4 mln zł przejęła 100 proc. udziałów spółki Travel Network Solutions, właściciela franczyzowej sieci sprzedaży ofert turystycznych Wakacyjny Świat. Nowym prezesem Travel Network Solutions będzie Damian Ozga.

Dariusz Górzny, prezes Wakacje.plArticle

Wakacyjny Świat działa od 2012 roku, obecnie obejmuje 103 salony sprzedaży.

- Zakup Wakacyjnego Świata to kolejny etap realizacji strategii konsolidacji rynku turystyki zorganizowanej w Polsce, a jednocześnie potwierdzenie, że stawiamy na zrównoważony rozwój w obu kanałach sprzedaży, tj. online’owym i stacjonarnym. Co ważne, część salonów Wakacyjnego Świata zlokalizowana jest w miejscowościach, gdzie nie byliśmy obecni ani z marką Wakacje.pl, ani My Travel. Tym samym będziemy jeszcze bliżej naszego klienta, maksymalizując dostępność usług w miejscu i czasie dla niego dogodnym - komentuje Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl.

W maju ub.r. Wakacje.pl kupiły spółkę My Travel, do której należy 116 salonów sprzedaży wycieczek. Wartość transakcji wyniesie od 10 do 19 mln zł, zostanie ona rozliczona w trzecim kwartale 2019 roku. Natomiast w październiku ub.r. Wakacje.pl przejęły serwis Parklot.pl pośredniczący w rezerwacji miejsc parkingowych przy największych lotniskach w Polsce (nie podano wartości tej transakcji).

Wakacje.pl po przejęciu Wakacyjnego Świata będą mieć ponad 360 stacjonarnych punktów sprzedaży. Firma szacuje, że to 70 proc. krajowego rynku salonów turystycznych funkcjonujących w ramach sieci agencyjnych.

Zmiany w kierownictwie sieci Wakacyjny Świat

Prezesem spółki Travel Network Solutions zostanie Damian Ozga, założyciel My Travel, a obecnie dyrektor zarządzający siecią franczyzową i produktem w Wakacje.pl. Wiceprezesem przejętej właśnie firmy pozostanie Jolanta Kołodziejczyk, a poprzedni prezes Andrzej Studnicki wejdzie do rady nadzorczej. Przewodniczącym rady będzie teraz Dariusz Górzny.

- Nie wyobrażam sobie akwizycji bez dalszej współpracy z osobami, które stały za sukcesem Travel Network Solutions. Damian Ozga to skuteczny menedżer, który nie boi się podejmować kolejnych wyzwań i zapewni przeniesienie najlepszych rozwiązań jakie wypracowaliśmy w sieciach Wakacje.pl i My Travel do Wakacyjnego Świata. Obecność Jolanty Kołodziejczyk w zarządzie to z kolei gwarancja, że będziemy czerpać wiedzę z najlepszych praktyk Wakacyjnego Świata dla wszystkich naszych salonów. Liczę także na mocne wsparcie ze strony Andrzeja Studnickiego, dla którego będzie to swoisty powrót do Wakacje.pl - komentuje decyzje personalne Górzny.

Wirtualna Polska też kupuje

Wakacje.pl wchodzą w skład segmentu turystycznego e-commerce Wirtualna Polska Holding. Obejmuje on także specjalizujące się w turystyce krajowej serwisy Nocowanie.pl i eHoliday.pl. Ponadto Wirtualna Polska w połowie 2017 roku za 15,6 mln zł kupiła 6,3 proc. akcji eSky.pl.

W ub.r. WP zrealizowała akwizycja w innych kategoriach tematycznych rynku e-commerce. W październiku za 75 mln zł przejęła firmę Extradom.pl zajmującą się sprzedażą internetową projektów architektonicznych, a w grudniu wydała 21,1 mln zł (z ewentualną dopłatą w 2020 roku) na 50,8 proc. udziałów serwisu Superauto24.com agregującego oferty sprzedaży nowych samochodów.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Wirtualna Polska Holding osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 20,1 proc. do 393,8 mln zł oraz 49,4 mln zł zysku netto (wobec 30,3 mln zł rok wcześniej). W segmencie internetowym, stanowiącym zdecydowaną większość jej działalności, przychody sprzedażowe zwiększyły się rok do roku o 18,5 proc. do 383,1 mln zł, wpływy gotówkowe - o 22,4 proc. do 367,1 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - o 21,5 proc. do 127,3 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska inwestuje w stacjonarne biura podróży. Wakacje.pl za 6,4 mln zł kupiły Wakacyjny Świat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl