SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Wirtualna Polska z kilkudziesięcioma procesami o ochronę dóbr osobistych, przez 2,5 roku zapłaciła 730 tys. zł odszkodowań

Przeciw firmie Wirtualna Polska Holding toczy się obecnie kilkadziesiąt postępowań sądowych dotyczących ochrony dóbr osobistych. W minionym półroczu spółka zapłaciła z tego tytułu 112 tys. zł odszkodowań, podwyższyła też rezerwę na sprawy sądowe do 1,57 mln zł.

Article

W raporcie finansowym Wirtualna Polska Holding nie sprecyzowała, ile wytoczonych jej procesów dotyczących ochrony dóbr osobistych zakończyło się w pierwsze połowie br., ile konkretnie toczy się obecnie ani publikacji w których serwisach wydawanych przez firmę dotyczą.

Można się domyślać, że znaczna część tych procesów dotyczy doniesień serwisów plotkarskich Pudelek.pl i Gwiazdy.wp.pl. Ten pierwszy w ostatnich latach wiele razy musiał publikować przeprosiny skierowane do znanych osób. Niedawno Pudelek przepraszał Leszka Czarneckiego i Jolantę Pieńkowską, przegrał też w pierwszej instancji proces wytoczony przez Rafała Ziemkiewicza. Od lutego br. w nadawanym przez Wirtualną Polskę kanale telewizyjnym WP nadawany jest „Pudelek Show”.

Firma podwyższyła w minionym półroczu rezerwę na sprawy sądowe - 1,45 do 1,57 mln zł. Jednocześnie musiała zapłacić 112 tys. zł tytułem odszkodowań w sprawach o ochronę dóbr osobistych. W całym ub.r. na takie odszkodowania przeznaczyła 149 tys. zł, a w 2015 roku - 470 tys. zł.

W najnowszym raporcie finansowym Wirtualna Polska zaznaczyła, że obecnie nie toczą się wobec niej żadne postępowania sądowe, arbitrażowe lub przed organem administracji dotyczące zobowiązań lub wierzytelności, których wartość przekraczałaby 10 proc. jej kapitałów własnych. Podobnie było w poprzednich latach.

W minionym półroczu Wirtualna Polska zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 13,3 proc. do 214,43 mln zł i spadek zysku netto o 20,1 proc. do 16,78 mln zł. Według badania Gemius/PBI w lipcu br. strony i aplikacje internetowe należące do firmy miały łącznie 19,93 mln zł realnych użytkowników i 3,11 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska z kilkudziesięcioma procesami o ochronę dóbr osobistych, przez 2,5 roku zapłaciła 730 tys. zł odszkodowań

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Sie obraża, się bredzi, się nie sprawdza, się płaci, ale że się skazuje i płaci..noo no,coś tun ie działa, albo to raczej działa już ohydne ramię niesprawiedliwości pisowskiej.A jakiś czas temu się mówiło o potężnych kłopotach po uruchomieniu tv i wysokich kontraktach prowadzących programy,no to co dalej?osobiście wołałbym by te kłopoty dotyczyły tvn.No ale jest jak jest.
26 17
odpowiedź
User
aZaliż
Skoro stworzyli nawet rezerwę na sprawy sądowe, to znaczy, że ich model przewiduje świadome działanie na szkodę.
Może więc wyroki są za niskie?
90 3
odpowiedź
User
Radeo
Parówkowe metody...
52 1
odpowiedź
User
sprawy sądowe
A czemu nie ujawniają swoich poważniejszych problemów sądowych?
40 0
odpowiedź
User
macintosh
nikt nie wspomniał o łamaniu praw autorskich, "a, wezmę se zdjęcie tego fotografa, popluje się trochę, w najgorszym wypadku założy sprawę w sądzi, pójdziemy na ugodę"
38 3
odpowiedź
User
PK
Mają szczęście, bo gdyby były kary za fakenewsy, to mogliby już zwijać interes.
49 3
odpowiedź
User
rafael
Te bezwzględne sukinsyny powinni osobiście odpowiadać za kłamstwa. Przecież to konkretne osoby dla zysku kłamią lub zmuszają innych do kłamstw.
31 2
odpowiedź
User
Polak nie wolak
A ile ta szuja powinna zaplacic??
Ja Jacek Kurski bardzo przepraszam pana Donalda Tuska oraz Platformę Obywatelską za postawienie nieprawdziwych zarzutów w audycji telewizyjnej Teraz My, nadanej przez TVN w dniu 13 czerwca 2006, jakoby PZU finansowało za pieniądze podatników billboardy pana Donalda Tuska z napisem „Człowiek z zasadami” i że wszystko to było od początku ukartowane oraz jakoby Platforma Obywatelska w swym sprawozdaniu wykazała kwotę 10 razy mniejszą niż kwota jaką wydał PiS na billboardy. Wprowadziłem w błąd opinię publiczną, podając jakoby PZU sprzedało miejsca opłacone przez siebie kilkudziesięcioma milionami złotych pewnej firmie, która sprzedała następnie Platformie Obywatelskiej za 3 procent ceny. Jeszcze raz przepraszam, Jacek Kurski
5 21
odpowiedź
User
TVN
Dlaczego nie informują o procesie z TVN za nielegalne kanały?
15 2
odpowiedź
User
Megina
Pudelka czytam tylko po to aby się pośmiać, bo prawdy tam za wiele nie ma, natomiast wp.pl uwazalam za wiarygodny serwis, jednak łatwo można się pomylić. Kto nie ma w głowie ten ma w portfelu
4 4
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing