SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska z kilkudziesięcioma procesami o ochronę dóbr osobistych, przez 2,5 roku zapłaciła 730 tys. zł odszkodowań

Przeciw firmie Wirtualna Polska Holding toczy się obecnie kilkadziesiąt postępowań sądowych dotyczących ochrony dóbr osobistych. W minionym półroczu spółka zapłaciła z tego tytułu 112 tys. zł odszkodowań, podwyższyła też rezerwę na sprawy sądowe do 1,57 mln zł.

Article

W raporcie finansowym Wirtualna Polska Holding nie sprecyzowała, ile wytoczonych jej procesów dotyczących ochrony dóbr osobistych zakończyło się w pierwsze połowie br., ile konkretnie toczy się obecnie ani publikacji w których serwisach wydawanych przez firmę dotyczą.

Można się domyślać, że znaczna część tych procesów dotyczy doniesień serwisów plotkarskich Pudelek.pl i Gwiazdy.wp.pl. Ten pierwszy w ostatnich latach wiele razy musiał publikować przeprosiny skierowane do znanych osób. Niedawno Pudelek przepraszał Leszka Czarneckiego i Jolantę Pieńkowską, przegrał też w pierwszej instancji proces wytoczony przez Rafała Ziemkiewicza. Od lutego br. w nadawanym przez Wirtualną Polskę kanale telewizyjnym WP nadawany jest „Pudelek Show”.

Firma podwyższyła w minionym półroczu rezerwę na sprawy sądowe - 1,45 do 1,57 mln zł. Jednocześnie musiała zapłacić 112 tys. zł tytułem odszkodowań w sprawach o ochronę dóbr osobistych. W całym ub.r. na takie odszkodowania przeznaczyła 149 tys. zł, a w 2015 roku - 470 tys. zł.

W najnowszym raporcie finansowym Wirtualna Polska zaznaczyła, że obecnie nie toczą się wobec niej żadne postępowania sądowe, arbitrażowe lub przed organem administracji dotyczące zobowiązań lub wierzytelności, których wartość przekraczałaby 10 proc. jej kapitałów własnych. Podobnie było w poprzednich latach.

W minionym półroczu Wirtualna Polska zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 13,3 proc. do 214,43 mln zł i spadek zysku netto o 20,1 proc. do 16,78 mln zł. Według badania Gemius/PBI w lipcu br. strony i aplikacje internetowe należące do firmy miały łącznie 19,93 mln zł realnych użytkowników i 3,11 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska z kilkudziesięcioma procesami o ochronę dóbr osobistych, przez 2,5 roku zapłaciła 730 tys. zł odszkodowań

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Sie obraża, się bredzi, się nie sprawdza, się płaci, ale że się skazuje i płaci..noo no,coś tun ie działa, albo to raczej działa już ohydne ramię niesprawiedliwości pisowskiej.A jakiś czas temu się mówiło o potężnych kłopotach po uruchomieniu tv i wysokich kontraktach prowadzących programy,no to co dalej?osobiście wołałbym by te kłopoty dotyczyły tvn.No ale jest jak jest.
odpowiedź
User
aZaliż
Skoro stworzyli nawet rezerwę na sprawy sądowe, to znaczy, że ich model przewiduje świadome działanie na szkodę.
Może więc wyroki są za niskie?
odpowiedź
User
Radeo
Parówkowe metody...
odpowiedź