SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Witold Bańka zapowiada „podjęcie zdecydowanych kroków prawnych” wobec Grzegorza Łakomskiego z TVN24 za publikacje dot. Stadionu Śląskiego

Były minister sportu, a obecnie szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka zapowiedział „podjęcie zdecydowanych kroków prawnych” wobec Grzegorza Łakomskiego za publikacje w portalu TVN24.pl dotyczące pełnienia przez Bańkę funkcji ambasadora Stadionu Śląskiego i województwa śląskiego.

fot. screen artykułu w TVN24.plArticle

O tym, że Witold Bańka jest ambasadorem województwa śląskiego i Stadionu Śląskiego na podstawie dwóch umów, których wartości nie chciano dziennikarzom ujawnić, Grzegorz Łakomski pisał z Szymonem Jadczakiem (obecnie od kwietnia w Wirtualnej Polsce) w grudniu 2020 roku. Informowali oni także, że według posłów KO obie umowy mogą opiewać na kwotę ok. 20 tys. zł miesięcznie.

Z kolei w marcu br. w tekście „Jakie obowiązki ma ambasador Bańka? Nie wiadomo - urząd i stadion ukrywają zapisy umów” Grzegorz Łakomski opisywał, że Urząd marszałkowski w Katowicach oraz spółka Stadion Śląski odmówiły mu informacji na temat obowiązków Witolda Bańki w związku z pełnieniem funkcji ambasadora.

Bańka zapowiada "podjęcie zdecydowanych kroków prawnych"

W środę Witold Bańka opublikował na Twitterze zapowiedź pozwania dziennikarza TVN24. - W związku z wielomiesięcznymi działaniami Pana Redaktora TVN24 Grzegorza Łakomskiego, mającymi na celu zdyskredytowanie mnie informuję, iż zdecydowałem się na podjęcie stanowczych kroków prawnych. Poniżej szczegóły - napisał.

Szef WADA w swoim stanowisku stwierdził m.in., że „twierdzenia redaktora Łakomskiego są oparte na fałszywej tezie, że niezgodne z prawem są wszelkie formy współpracy z przedsiębiorcą podejmowane przez osoby zajmujące wcześniej kierownicze stanowiska państwowe, jeżeli brały one udział w wydaniu rozstrzygnięć w sprawach indywidualnych dotyczących tego przedsiębiorcy”.

Witold Bańka podkreślił też, że jest tzw. ambasadorem Stadionu Śląskiego, a umowa cywilnoprawna ze spółką dotyczy wykorzystania jego wizerunku do promocji stadionu w kraju i za granicą. Według niego taka umowa nie jest zakazana, ponieważ dotyczy tzw. personal mancherdising i nie dotyczy „zajęć w spółce”, ani „zajęć u przedsiębiorcy”.

- W całej sprawie trudno oprzeć się wrażeniu, że próba zdyskredytowania mnie inspirowana jest celami politycznymi związanymi z moją obecną rolą. Uprzejmie informuję, że każda próba zniesławienia mnie spotka się z adekwatną reakcją prawną moją i WADA, w tym żądaniem zapłaty stosownego zadośćuczynienia na cele społeczne w kwocie nie mniejszej niż 100 tys. zł.

Poprosiliśmy o komentarz Grzegorza Łakomskiego, jednak odesłał nas do biura prasowego TVN Grupy Discovery.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Witold Bańka zapowiada „podjęcie zdecydowanych kroków prawnych” wobec Grzegorza Łakomskiego z TVN24 za publikacje dot. Stadionu Śląskiego

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
He he he, zdecydowane kroki prawne. Prawnik Obajtka zapowiadał ze dwa razy podjęcie kroków prawnych po publikacjach Wyborczej. Ciekawe czy złożył jakiś pozew.
odpowiedź
User
Gość
Cudownie, potem w sądzie w postępowaniu dowodowym będzie musiał ujawnić wysokość wynagrodzenia i zakres obowiązków, oraz odpowiedzieć na szereg pytań pomocniczych. Wszyscy zawsze zapowiadają pozwy, ale jakoś mało ich trafia do sądu.
odpowiedź
User
Jutub
No cóż... to pokazuje, że PiS chce wykończyć TVN24. Na 99% nie przedłużą tej koncesji
odpowiedź