SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Witold Domanik i Dominika Dworak założyli agencję Jero Lenssinck Communication

Na rynku zadebiutowała agencja Jero Lenssinck Communication. Specjalizuje się w działaniach content marketingowych, w obsłudze mediów społecznościowych oraz public relations.

Article

Założycielami Jero Lenssinck Communication są Witold Domanik (prezes agencji) oraz Dominika Dworak (wiceprezes i dyrektor strategiczny), którzy mają po 50 proc. udziałów w spółce. Funkcję dyrektor zarządzającej pełni Magdalena Przyborowska (wcześniej senior project manager w siostrzanej spółce Jero Lenssinck). Szefem kreacji jest Jero Lenssinck, od którego firma wzięła nazwę. Lenssinck zdobywał doświadczenie m.in. w McCann Erickson Polska, EURO RSCG Warsaw oraz Kennedy Janssen Nowicki.

- Nasze projekty opieramy o metodę badawczą Social Media Intelligence - jest to pogłębiona analiza informacji na temat marki, które pojawiają się w sieci: na blogach, forach, portalach internetowych czy w serwisach społecznościowych. Analiza ta jest dla nas punktem wyjścia do zdefiniowania strategii komunikacji marki, dopasowania działań do specyfiki wybranych kanałów oraz bieżącej ewaluacji prowadzonych aktywności. Kluczem do naszych działań jest właśnie strategia, którą wiele agencji oferujących działania w zakresie social media traktuje pobocznie, częstokroć w ogóle jej nie definiując - mówi Dominika Dworak.

Agencja obecnie zatrudnia 18 osób i prowadzi działania dla kilku klientów: Game Technologies (PR korporacyjny), DICE plus (social media i PR produktowy), Przewozy Regionalne (social media), Action: marki ActiveJet i Actis (social media i content marketing) oraz Praktiker (social media).

Witold Domanik zdobywał doświadczenie m.in. w TVP Katowice, gdzie pracował jako dziennikarz gospodarczy. Następnie współtworzył specjalizującą się w obsłudze zamówień publicznych agencję reklamową Formind.

W 2014 roku otworzył agencję reklamową Jero Lenssinck, specjalizującą się w obsłudze projektów publicznych. Obecnie największymi klientami Jero Lenssinck są m.in. Urząd Marszałkowski w Krakowie, Urząd Miasta Wrocław, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Małopolskiego oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec.

Dominika Dworak z branżą PR i reklamową związana jest od 8 lat, m.in. jako PR manager odpowiadała za działania public relations Grupy OS3. W 2011 dołączyła do agencji reklamowej K2 Internet SA, gdzie była odpowiedzialna za rozwój kompetencji social media. W sierpniu 2012 roku objęła stanowisko ePR & social media directora w agencji PR Martis Consulting, gdzie odpowiadała za zbudowanie działu ePR i social media. Następnie, jako interactive director zarządzała działem Interactive agencji reklamowej Communication Unlimited, aby w kolejnym kroku objąć stanowisko group account managera w 24/7Communication, gdzie odpowiadała za team pracujący dla Procter&Gamble.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Witold Domanik i Dominika Dworak założyli agencję Jero Lenssinck Communication

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl