SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Witold Głowacki nie będzie już I zastępcą redaktora naczelnego „Naszej Historii”. „Nie widzę dla siebie miejsca”

Dziennikarz i publicysta Witold Głowacki zrezygnował z funkcji I zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika „Nasza Historia” (Polska Press Grupa). - Współtworzyłem ten magazyn i prowadziłem go przez ponad 7 lat. Nie widzę jednak dla siebie miejsca w jego nowej formule przygotowywanej przez wydawnictwo - mówi Głowacki portalowi Wirtualnemedia.pl.

Witold Głowacki, fot. twitter.com/WitoldGlowackiArticle

O swojej decyzji Głowacki poinformował na Twitterze. - Zrezygnowałem dziś z funkcji I zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika Nasza Historia. Dziękuję Czytelnikom i Zespołowi za te wspólne 7 lat - napisał.

Dziennikarz na pytanie o powód jego rezygnacji odpowiedział: - Współtworzyłem ten magazyn i prowadziłem go przez ponad 7 lat. Nie widzę jednak dla siebie miejsca w jego nowej formule przygotowywanej przez wydawnictwo. Nie odchodzę z Polski Times - przynajmniej na razie - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl.

Niemal 11 lat w Polska Press

Witold Głowacki z Polska Press Grupą jest związany przez niemal 11 lat. Zastępcą redaktora naczelnego i redaktorem prowadzącym miesięcznik „Nasza Historia” był od września 2013 roku.

Poza tym jest dziennikarzem, publicystą i redaktorem działu krajowego „Polski Times”.

Ponadto jako scenarzysta filmów dokumentalnych napisał m.in. 4-odcinkowy serial dokumentalny dla TVP 3 i TVP Historia – „Tajemnice Państwa Podziemnego”.

Wielkie roszady w Polska Press

Pod koniec kwietnia Dorota Kania zdecydowała o zmianie trzech redaktorów naczelnych dzienników Polska Press. W „Dzienniku „Zachodnim” Marka Twaroga zastąpił Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice i Radiem EM.

W minionym tygodniu z „Dziennika Zachodniego” po 33 latach pracy zdecydował się odejść Janusz Szymonik przez wiele lat zastępca redaktora naczelnego.

Z kolei redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” został Wojciech Mucha, zastąpił Jerzego Sułowskiego. Natomiast w ukazującej się na Podkarpaciu „Gazecie Codziennej Nowiny” funkcję naczelnego objął Arkadiusz Rogowski (poprzednio związany z TVP Rzeszów) w miejsce Stanisława Sowy.

- Po miesiącu, gdy przekonałam się, jak wyglądają media w wydawnictwie i gdy skrystalizowały się projekty zmian, podjęłam decyzję, żeby jednak wprowadzić zmiany w tych miejscach, które tego natychmiast wymagają - tłumaczyła te roszady Dorota Kania w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Dziennikarz jednego z dzienników Polska Press powiedział „Gazecie Wyborczej”, że od początku kwietnia z redakcji odeszło 30 proc. osób.

Dołącz do dyskusji: Witold Głowacki nie będzie już I zastępcą redaktora naczelnego „Naszej Historii”. „Nie widzę dla siebie miejsca”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl