SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wizerunek Żubra znika z etykiet piwa w ramach akcji na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt

Kompania Piwowarska rozpoczęła akcję „Żubr ratuje życie zagrożonych gatunków”, której celem jest ochrona zagrożonych gatunków zwierząt. Aby uzmysłowić skalę zagrożenia, z puszek i butelek piwa zniknie wizerunek Żubra a jego miejsce zajmą wilk, ryś i sóweczka. Akcja prowadzona jest we współpracy z WWF.

Marka Żubr przekaże fundacji WWF Polska 1 mln zł na wsparcie programów ochronnych wilka, rysia i sóweczki. Wszystkie te prawnie chronione gatunki zamieszkują ojczyznę Żubra (ikonę piwnej marki) - Puszczę Białowieską. Te trzy gatunki zwierząt mają pojawić się również w reklamach, które firma planuje uruchomić w ramach prowadzonej CSR-owej akcji. W tej chwili nie podano jej szczegółów.

Marka, będąca sponsorem Białowieskiego Parku Narodowego, po raz pierwszy włącza się w działania na rzecz ochrony przyrody na tak dużą skalę.

Aby uzmysłowić skalę zagrożenia, Żubr zniknie z puszek i butelek piwa, ustępując miejsca trzem gatunkom: wilkowi, rysiowi i sóweczce. Akcja prowadzona jest we współpracy z WWF, jedną z największych światowych organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

Celem kampanii jest uświadomienie Polakom, jak niezwykłe zwierzęta zamieszkują nasze lasy i jak bardzo potrzebują ochrony.

Jak mówi prezes Fundacji, Mirosław Proppé: - To od nas ludzi zależy, czy będziemy żyć w świecie, w którym będzie także miejsce dla przyrody i jej mieszkańców, czy jedynym drapieżnikiem zostaniemy my. Wilk to gatunek, który był na skraju wyginięcia, rysiowi nizinnemu nadal to grozi, a dom sóweczki ginie na naszych oczach. Cieszymy się, że marka Żubr razem z nami zawalczy o przetrwanie tych gatunków.

Kampanię „Żubr ratuje życie zagrożonych gatunków” zaplanowano na około trzy miesiące. W jej ramach oprócz spotu reklamowego prowadzone będą m.in. działania w mediach społecznościowych oraz kampania online.

Za obsługę marketingową marki Żubr odpowiadają firmy: PZL, OTO Film, Huta 19 im. Joachima Fersengelda i Zenith.

Autorem opakowań z wilkiem, rysiem i sóweczką jest agencja BNA.

Dołącz do dyskusji: Wizerunek Żubra znika z etykiet piwa w ramach akcji na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paff
Ja czekam z niecierpliwością jak ten napój piwopodobny zniknie z rynku.
odpowiedź
User
Obiektywny
Ja czekam z niecierpliwością jak ten napój piwopodobny zniknie z rynku.


Ten piwopodobny napój dał właśnie milion złotych na ratowanie zwierząt, więc niech nie znika za szybko z rynku :-)
odpowiedź
User
abstynent
Po prostu świetna akcja, szkoda, że dopiero tak późno, ale cudnie, że w ogóle!
odpowiedź