SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wizerunki Pileckiego i „Inki” na dworcach PKP z okazji Święta „Żołnierzy Wyklętych”. „Angażujemy się w promowanie polskiej historii” (zdjęcia)

1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku w obchody włącza się także Grupa PKP. W ramach akcji na dworcach w całej Polsce na nośnikach należących do PKP S.A. zostaną umieszczone wizerunki Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny „Inki”.

Odsłonięcie wystawy "Czas Niezłomnych" na Dworcu Centralnym, fot. PKP SAArticle

Na dworcach znajdą się także plakaty z kodem QR prowadzącym do strony edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej. W ten sposób Grupa PKP - wraz z Instytutem Pamięci Narodowej - chce zachęcić podróżnych do zapoznania się z historią Żołnierzy Niezłomnych w czasie podróży pociągiem. Rozpowszechniane będą także ulotki edukacyjne przygotowane przez IPN.

Kampania realizowana jest na nośnikach, będących w dyspozycji PKP SA oraz PKP Intercity. Spółki Grupy PKP chcą w ten sposób kultywować pamięć męczeństwa i walki antykomunistycznego podziemia w Polsce. Materiały mają trafić do milionów osób, które podróżują po całym kraju.

Dodatkowo w czwartek 1 marca br. na Dworcu Centralnym w Warszawie otwarta zostanie także wystawa „Czas Niezłomnych”, która prezentuje najważniejsze postaci i wydarzenia z historii polskiego podziemia niepodległościowego po 1944 roku. Wystawa przybliży ważne dla historiografii prace polskich historyków na warszawskich Powązkach.

- Ze względu na naszą długoletnią tradycję chcemy angażować się w promowanie polskiej historii, przybliżając Polakom najważniejsze wydarzenia w naszych dziejach. Dziś włączamy się w kultywowanie pamięć o Żołnierzach Wyklętych. W zasobach PKP znajduje się bardzo duża liczba miejsc, dzięki którym możemy trafiać z określonymi treściami do podróżnych. Czujemy się społecznie odpowiedzialni za propagowanie polskiej historii i kultury - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Akcja jest efektem współpracy spółek Grupy PKP i Instytutu Pamięci Narodowej. Materiały oraz wystawa na Dworcu Centralnym będą dostępne do połowy marca.

Ponadto Polskie Koleje Państwowe aktywnie włączają się w tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. PKP SA jest oficjalnym partnerem programu Niepodległa.

Dołącz do dyskusji: Wizerunki Pileckiego i „Inki” na dworcach PKP z okazji Święta „Żołnierzy Wyklętych”. „Angażujemy się w promowanie polskiej historii” (zdjęcia)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A320
Prawdziwy dzień pieszego pasażera

Kolej bierze się za uczenie patriotyzmu socjalizm pełną gębą
odpowiedź
User
jak
"Uwaga. Uwaga. Zawiadamia się uprzejmie, że ze względu na wystawę plakatu kolejowego » Podróż koleją skraca czas «dworzec będzie nieczynny do odwołania".
odpowiedź
User
gość
Partyjna dworcowa wersja historii - trudno o coś bardziej żałosnego. Im więcej promocji tym większa awersja do tych "narodowych" bohaterów .
odpowiedź