SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Władze USA zgadzają się na przejęcie Scripps przez Discovery, finalizacja transakcji w marcu

Departament Sprawiedliwości USA nie zgłosił zastrzeżeń do kupna Scripps Networks Interactive (właściciela m.in. TVN) przez Discovery Communications. Na przejęcie musi jeszcze zgodzić się regulator irlandzki - Discovery oczekuje, że transakcja zostanie sfinalizowana w marcu.

Od lewej: Kenneth W. Lowe (prezes i CEO Scripps Networks Interactive) i David Zaslav (CEO w Discovery Communications)Article

W komunikacie giełdowym Discovery Communications podało, że Departament Sprawiedliwości USA w poniedziałek zakończył postępowanie dotyczące kupna Scripps Networks Interactive. Nie podano, żeby zgłoszone zostały jakiekolwiek zastrzeżenia.

- Cieszymy się, że osiągnęliśmy ten kamień milowy na drodze do kupna Scripps Networks Interactive - komentuje David Zaslav, prezes i CEO Discovery Communications. - Nie możemy się już doczekać połączenia tych dwóch wspaniałych firma z korzyścią dla naszej entuzjastycznej widowni na całym świecie - dodał.

Na początku lutego zgodę na transakcję wydała Komisja Europejska, zastrzegając, że Discovery po przejęciu Scripps Networks Interactive będzie musiało udostępniać stacje TVN24 i TVN24 BiS operatorom telewizyjnym za rozsądne ceny.

Na transakcję musi jeszcze zgodzić się regulator w Irlandii, pozostała też realizacja końcowych warunków porozumienia.

Discovery Communications podało, że spodziewa się finalizacji transakcji do końca marca.

Przejęcie Scripps Networks Interactive przez Discovery Communications ogłoszono w lipcu ub.r. Transakcja ma być warta ok. 14,6 mld dolarów, Discovery zapłaci po 90 dolarów za akcję SNI i przejmie 2,7 mld dolarów długu firmy.

Discovery wydaje na to 8,4 mld dolarów w gotówce i 3,4 mld dolarów w swoich akcjach serii C. Na częściowe sfinansowanie tej transakcji koncern sprzedał we wrześniu swoje obligacje za 6,3 mld dolarów i 300 mln funtów.

Koncern Scripps Networks Interactive w ub.r. zanotował wzrost wpływów operacyjnych o 3,7 proc. do 2,6 mld dolarów oraz spadek zysku netto o 3,9 proc. do 814,3 mln dolarów. Długoterminowy dług spółki zmalał z ciągu roku z 2,95 do 2,52 mld dolarów.

Z kolei Discovery Communications osiągnęło w ub.r. 6,87 mld dolarów przychodów (po wzroście o 6 proc. w skali roku) i 313 mln dolarów straty (wobec 1,22 mld dolarów zysku w 2016 roku). Koszty związane z realizacją przejęcia Scripps Networks Interactive wyniosły 201 mln dolarów. Na koniec ub.r. zadłużenie długoterminowe koncernu wynosiło 14,75 mld dolarów, wobec 7,84 mld dolarów rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Władze USA zgadzają się na przejęcie Scripps przez Discovery, finalizacja transakcji w marcu

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Jakim prawem koncesja na polską tv może być odsprzedawana po całym świecie?
odpowiedź
User
Tomaszu
a takim prawem że obie Firmy są Amerykańskie po pierwsze po 2 Bo Discovery prężnie działa na Rynku Europejskim ( parę lat temu kupili Eurosport i nie tylko potem TVN) a Irlandia to nie wiem czemu musi wydac zgodę ...
odpowiedź
User
seba
i się skończy babci s_anie jak Discovery będzie za pośrednictwem TVNu i spółek zależnych nadających cyfrowo transmitować najważniejsze wydarzenia sportowe. Wcześniej Eurosport (ten sam właściciel) musiał się dzielić licencją, gdyż wiele imprez musi być nadawanych w otwartych naziemnych kanałach. Od wakacji szykuje się spooooro zmian na polskim rynku telewizyjnym.
Ciekawe co Qura z tym fantem zrobi, zwłaszcza, że TVN już nie niemiecki a amerykański
odpowiedź