SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wniosek koncesyjny TVP Historia złożony

Zarząd TVP złożył wczoraj w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o udzielenie koncesji na utworzenie programu TVP Historia.

„Uruchomienie kanału historycznego przyczyni się do lepszego wypełniania misji telewizji publicznej. Nowa antena stanie się ważnym elementem oferty TVP, pozwalając jednocześnie na lepsze wykorzystanie zasobów programowych telewizji publicznej. Odmienność TVP Historia w stosunku do obecnej oferty rynku medialnego polegać będzie głównie na koncentracji na historii Polski” – czytamy w komunikacie TVP.

Funkcję pełnomocnika Zarządu TVP S.A. i pomysłodawcą projektu TVP Historia jest Artur Dmochowski. Dmochowski był wcześniej kierownikiem redakcji publicystyki TVP 3 Kraków, a także redaktorem naczelnym „Czasu Solidarności” i „Tygodnika Małopolskiego”.

Na program TVP Historia składać się mają: filmy dokumentalne, w tym wiele materiałów archiwalnych (m.in. publicystyczne, wywiady, newsy i reportaże), filmy fabularne, seriale i miniseriale dokumentalne, zapisy dokumentalne, formy teatralne (teatr faktu), studio informacyjne oraz magazyny informacyjno-publicystyczne.

Jak podaje Telewizja Polska historia ma być prezentowana poprzez problem, kontekst, symbole narodowe, fabułę i komentarz specjalistów.

Kanał będzie oparty przede wszystkim na produkcji własnych programów (45 proc.), wykorzystywane będą także zasoby archiwalne m.in. TVP, IPN i polskich placówek zagranicznych. Nie zabraknie także produkcji zagranicznych.

TVP Historia chce aktywnie współpracować z wieloma instytucjami (ośrodkami akademickimi, IPN, PAN, Muzeum Historii Polski, wydawnictwami, etc.) przy realizacji programów, a także w debatach na temat historii, współorganizując konferencje, występując jako inicjator publikacji, projektów edukacyjnych i akcji popularyzatorskich, które mają aktywizować uczniów, a nauczycielom dostarczały użytecznych narzędzi dydaktycznych.

Początkowo TVP Historia nadawać będzie przez 14 do 16 godzin na dobę w dni powszednie (od godz. 10. do godz. 24.) oraz przez 16 godzin w weekendy (od 8. do 24.).

Kanał ma być niekodowany. TVP Historia dostępna będzie w sieciach kablowych, platformach cyfrowych i iTVP. Od początku nadawać ma dopasowane do profilu stacji reklamy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wniosek koncesyjny TVP Historia złożony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl