SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Czuchnowski odłożył legitymację dziennikarską, aby protestować. „Ziobro ma na rękach krew Blidy”

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski w poniedziałek 25 kwietnia br. zorganizował akcje protestacyjną przed Ministerstwem Sprawiedliwości. Czuchnowski rozwiesił plakaty i rozdawał ulotki ze zdjęciem zmarłej w 2007 roku Barbary Blidy z podpisem „jej krew na rękach Zbigniewa Ziobry”.

Wojciech Czuchnowski, fot. AgoraArticle

Dziennikarz w poniedziałek rano rozwiesił na budynku Ministerstwa Sprawiedliwości i w jego bezpośredniej okolicy 65 plakatów oraz rozdał ok. 200 ulotek. Na plakatach i ulotkach umieszczono zdjęcie Barbary Blidy z napisem „jej krew na rękach Zbigniewa Ziobry".

Akcja Wojciecha Czuchnowskiego ma związek z dziewiątą rocznicą śmierci Barbary Blidy, byłej posłanki SLD i minister gospodarki przestrzennej i budownictwa. Polityk postrzeliła się śmiertelnie w czasie zatrzymania przez ABW w jej domu w Siemianowicach Śląskich.

- Akcja jest wyrazem mojego osobistego sprzeciwu obywatelskiego wobec bezkarności osób politycznie i moralnie odpowiedzialnych za śmierć Barbary Blidy. Jest również wyrazem bezsilności wobec niszczącej polską politykę zasady nie ponoszenia odpowiedzialności przez osoby pełniące funkcje publiczne - tłumaczył na swoim blogu dziennikarz.

Jak zaznacza Czuchnowski, redakcja „Gazety Wyborczej” nie została powiadomiona o jego planach, a on sam działał nie jako dziennikarz, a jako obywatel.

- Moje działania nie mają nic wspólnego z pracą w „Gazecie Wyborczej”, redakcja nic nie wiedziała o moich zamiarach – tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wojciech Czuchnowski. – Bywają chwile, gdzie dziennikarz może wyjść poza zawód który uprawia. Odłożyłem legitymację dziennikarską – dodaje Czuchnowski.

Akcja związana z rocznicą śmierci Barbary Blidy to nie jedyna ostatnio manifestacja dziennikarza. W styczniu br. na znak niezadowolenia ze zmian kadrowych w TVP, Wojciech Czuchnowski odczytał list protestacyjny i opuścił studio programu „Po przecinku”.

Wojciech Czuchnowski od 2002 roku jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. Wcześniej pracował m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Życiu” i „Przeglądzie”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Czuchnowski odłożył legitymację dziennikarską, aby protestować. „Ziobro ma na rękach krew Blidy”

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
!!!
Jak można było nie rozliczyć winnych tej śmierci?!
odpowiedź
User
burak
Żałosna akcja. Akt desperacji i bezsilności ze strony pana redaktora GW. Albo świat tak poszedł do przodu, albo zręczność i wyczucie nastrojów osób związanych z GW stała się kompletnie groteskowa. W pewnym momencie człowiek uświadamia sobie jak takie przedszkole mogło kreować przez 20 lat sytuację polityczną w Polsce?
odpowiedź
User
@burak
Żałosna akcja. Akt desperacji i bezsilności ze strony pana redaktora GW. Albo świat tak poszedł do przodu, albo zręczność i wyczucie nastrojów osób związanych z GW stała się kompletnie groteskowa. W pewnym momencie człowiek uświadamia sobie jak takie przedszkole mogło kreować przez 20 lat sytuację polityczną w Polsce?

No właśnie to akt bezsilności wobec braku sprawiedliwości. Dziwne masz wyobrażenie o przedszkolu...
odpowiedź
User
Luka
Co za debilizam, gdzie ten człowiek żyje, całkowicie odleciał bez dotacji spółek skarbu państwa.
odpowiedź
User
anty WC
Dlaczego nie zwolnili go w ramach zwolnień grupowych? Ciągłe dąsy i fochy. Ochy, achy, wychodzenie ze studia choć zaproszenie przyjał. Koleś, nie rób z siebie gogusia, jest rzesza lepszych od ciebie na twoje stanowisko, tylko nie ma pleców u Michnika, odpuść i odejdź, nie kompromituj się.
odpowiedź