SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Grendziński po 12 latach odchodzi z zarządu IMS

Wojciech Grendziński zrezygnował z funkcji wiceprezesa firmy IMS zajmującej się marketingiem sensorycznym. Jest z nią związany od 12 lat, ostatecznie rozstanie się z końcem maja br.

Wojciech Grendziński Article

W komunikacie giełdowym IMS podano, że Wojciech Grendziński złożył rezygnację z przyczyn osobistych.

Grendziński jest związany z IMS od maja 2008 roku. Jako wiceprezes opowiada za rozwój projektu Aroma Next Generation i pozyskiwanie do niego klientów. Wcześniej pełnił też funkcję dyrektora ds. handlowych.

Przed przejściem do IMS przez 16 lat pracował w Mars Polska. Zaczynał jako przedstawiciel handlowy, a w ostatnim okresie pracy był członkiem zarządu działu sprzedaży. Ukończył studia na Wydziale Historii Uniwersytetu Gdańskiego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prezesem IMS jest Michał Kornacki, wiceprezesami - Dariusz Lichacz i Piotr Bielawski, a na początku ub.r. wiceprezesem został też Wojciech Piwocki.

Według szacunkowych danych grupa kapitałowa IMS w ub.r. zanotowała 58,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, 18 mln zł zysku EBITDA, 11,9 mln zł zysku EBIT i 9,5 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Zarząd chce, żeby wypłaciła dywidendę wynoszącą po 20 groszy na akcję.

Pod koniec listopada ub.r. firma poinformowała, że zaczyna szukać inwestora strategicznego do wsparcia jej ekspansji międzynarodowej. Zaznaczono, że firma zidentyfikowała już kilka interesujących celów akwizycyjnych w sektorze marketingu sensorycznego, głównie działających w Europie. Zarząd ocenił, że kupno kilku rentownych podmiotów zagranicznych o przychodach w przedziale 15-100 mln zł „możliwe jest jedynie przy wsparciu silnego, ukierunkowanego na osiągnięcie celu partnera”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Grendziński po 12 latach odchodzi z zarządu IMS

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mała
Wielka strata dla IMSu. Człowiek z szerokimi horyzontami. Ciekawe gdzie go za chwilę zobaczymy....
0 0
odpowiedź
User
Karaoke
Bayern Monachium?
1 0
odpowiedź