SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Grohn zastąpi Piotra Rogowskiego w zarządzie Lidla. Polscy menadżerowie mają budować międzynarodową siłę dyskontera

Od października br. nowym członkiem zarządu ds. zakupów w Lidl Polska będzie Wojciech Grohn, związany z firmą od 18 lat. Zastąpi tym samym Piotra Rogowskiego, który obejmie stanowisko w międzynarodowych strukturach Lidla.

Od lewej: Piotr Rogowski i Wojciech Franciszek GrohnArticle

Wojciech Franciszek Grohn, dotychczasowy członek zarządu w litewskiego oddziału Lidla, dołączy do zarządu Lidl Polska. Zastąpi tym samym Piotra Rogowskiego, który obejmie stanowisko w międzynarodowych strukturach Lidla i odpowiadać będzie za obszar zakupów na 11 rynkach m. in. w: Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach, Słowacji, a także na Węgrzech, Litwie oraz Łotwie.

- Cieszę się niezmiernie, że do Zarządu Lidl Polska dołączy Wojciech Grohn, dotychczasowy członek zarządu ds. zakupów w Lidl Litwa. Jestem pewien, że jego wiedza i zaangażowanie przyczynią się do dalszego rozwoju naszej marki. Dzięki 18-letniemu doświadczeniu pracy w Lidlu, zna świetnie specyfikę działania naszej firmy. Jednocześnie serdecznie gratuluję Piotrowi Rogowskiemu. Piotr odpowiadał przez ostatnie 20 lat za holistyczne kształtowanie asortymentu Lidl Polska oraz strategię marketingową, aktualnie zaś jego wiedza i doświadczenie wspierają rozwój obszaru zakupów Lidla na 11 rynkach w Europie - mówi Włodzimierz Wlaźlak, prezes zarządu Lidl Polska.

Piotr Rogowski z Lidlem związany od 20 lat

Wojciech Franciszek Grohn swoje pierwsze kroki w karierze stawiał w bankowości Vereins- und Westbank AG. Jest związany z Grupą Schwarz od 2003 roku. Przez 10 lat rozwijał swoje doświadczenie w obszarze Zakupów Food i Non Food w Lidl Polska, a od 2014 roku w Lidl Litwa jako członek zarządu.

Piotr Rogowski z Lidlem związany od 20 lat. W Zarządzie Lidl Polska odpowiadał za cały pion zakupów – holistyczne zarządzanie asortymentem, strategie marketingowe i promocyjne, rozwój e-commerce, relacje z dostawcami. W latach 2013-2015 pracował w ramach międzynarodowych struktur pionu zakupów. Od października 2021 objął stanowisko w  międzynarodowych strukturach Lidla i  odpowiadać będzie za obszar zakupów na 11 rynkach m. in. w: Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach, Słowacji, a także na Węgrzech, Litwie, oraz Łotwie.

Jest absolwentem Internationales Hochschulinstitut Zittau oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Aktualnie Lidl Polska prowadzi na naszym rynku około 760 sklepów i zatrudnia ponad 24 000 osób.

W roku finansowym od marca ub.r. do lutego br. wpływy netto spółki komandytowej Lidl, odpowiadającej za działalność Lidl Polska, ze sprzedaży towarów i materiałów wyniosły 23,85 mld zł, wobec 21,69 mld zł rok wcześniej. Natomiast przychody netto ze sprzedaży produktów wzrosły z 14,11 do 21,16 mln zł. Przychody sprzedażowe z kraju poszły w górę z 21,67 do 23,85 mld zł, a te z zagranicy zmalały z 33,61 do 24,19 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Grohn zastąpi Piotra Rogowskiego w zarządzie Lidla. Polscy menadżerowie mają budować międzynarodową siłę dyskontera

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To przecież ...
voks...
odpowiedź