SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Sosnowski wiceszefem pionu online w „Dzienniku Bałtyckim”

Były szef wydawców Wirtualnej Polski, Wojciech Sosnowski dołączył do zespołu „Dziennika Bałtyckiego” (Polska Press Grupa), obejmując stanowisko zastępcy szefa pionu online - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Sosnowski związany był z WP przez 18 lat, później pracował m.in. dla Fratrii.

Wojciech SosnowskiArticle

Na nowym stanowisku Wojciech Sosnowski będzie odpowiadał nie tylko za online „Dziennika Bałtyckiego”, ale także za nadzór nad projektem Naszemiasto.pl na Pomorzu. Pracę w redakcji zaczął 15 bm. - szefem pionu pozostaje Tomasz Kubik.

Sosnowski to doświadczony redaktor internetowy: od 1999 do 2017 roku związany był z Wirtualną Polską. Tuż przed rozstaniem z tą firmą pełnił funkcję szefa wydawców strony głównej WP (przez ostatnie 2,5 roku). Wcześniej przez trzy lata był kierownikiem obszaru serwisów rozrywkowych, a jeszcze wcześniej zarządzał w firmie serwisami kulturalnymi oraz był redaktorem i koordynatorem witryny ksiazki.wp.pl. Odszedł w styczniu 2017, za porozumieniem stron.

Po odejściu z WP Sosnowski najpierw związany był przez pewien czas ze spółką Apella, następnie z Fratrią (wydawca m.in. portalu wPolityce.pl i tygodnika „Sieci”), w której pełnił funkcję pełnomocnika zarządu ds. projektów internetowych. Z tą spółką rozstał się we wrześniu 2018 roku (po niespełna roku współpracy) i został project managerem w Radiu Gdańsk.

Po dwóch miesiącach odszedł jednak z rozgłośni – zrezygnował z pracy w mediach i został zastępcą wójta w Urzędzie Gminy Kolbudy (listopad 2018 – czerwiec 2021). Z urzędu zrezygnował sam, jako powody podał „względy osobiste” – jak donosi strona internetowa Kolbudy.pl.

To kolejna już zmiana w „Dzienniku Bałtyckim”. Od 1 lipca redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego” jest Artur Kiełbasiński, były sekretarz redakcji w Radiu Gdańsk. Na początku sierpnia do grona felietonistów tytułu dołączył Krzysztof Załuski, kilka tygodni wcześniej – Wojciech Wężyk z Salonu24.W końcu sierpnia natomiast odeszła dotychczasowa zastępczyni redaktora naczelnego Bogdana Wachowska, a na jej stanowisko awansował Mariusz Leśniewski, związany z tytułem od 21 lat. 

W ub.r. przychody sprzedażowe grupy Polska Press zmalały o 20,3 proc. do 317,4 mln zł, a zysk netto wzrósł z 8,59 do 18,3 mln zł. Średnie zatrudnienie w firmie wynosiło 1,9 tys. etatów - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

 

 

Dołącz do dyskusji: Wojciech Sosnowski wiceszefem pionu online w „Dzienniku Bałtyckim”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
alfonsik
był dobry w internet, ale 15 lat temu
odpowiedź
User
ow
i to kierunek dla polska presse. przestańcie się zajmować gazetami a szukajcie internetów
odpowiedź
User
Nick
Wielkie ego pokazywał w WP i brak kultury wobec podwładnych, ale teraz to mnie już nawet nie dziwi
odpowiedź