SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Surmacz nowym naczelnym „Gazety Bankowej”. „Mam wolną rękę w działaniu”

Wojciech Surmacz został nowym redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” (Fratria) i serwisu wGospodarce.pl. Poprzedni szef redakcji, Maciej Goniszewski, będzie teraz jego zastępcą.

Wojciech Surmacz Article

- Przeszedłem do Fratrii, ponieważ wydawca zagwarantował mi wolną rękę w działaniu. To był też mój warunek - mówi Wirtualnemedia.pl Wojciech Surmacz. Zaznacza jednak, że nie zamierza nikogo zwalniać, ani wprowadzać do redakcji własnych pracowników.

Dziennikarz funkcję redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” pełni oficjalnie od środy, jednak z Fratrią związany jest od początku kwietnia. Przez ten czas ustalał z wydawcą zakres swoich obowiązków. Jako naczelny bierze już czynny udział w tworzeniu kolejnego wydania „Gazety Bankowej”.

Surmacz zapowiada relaunch miesięcznika, który przeprowadzony ma zostać po wakacjach. - Zmiany dotkną layoutu, będą też nieco zmodyfikowane sekcje - mówi nowy redaktor naczelny „GB”. Kolejną poważną zmianą ma być połączenie serwisów wGospodarce.pl i gb.pl oraz wprowadzenie cyfrowych wydań miesięcznika na tablety. - Będę do tego przekonywał wydawcę - zapowiada.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Wojciech Surmacz będzie pisał dla tygodnika „W Sieci”, wzmacniając ekonomiczną stronę pisma. W najbliższym numerze ma się pojawić jego pierwszy materiał śledczy o prawdziwych powodach zablokowania przez KNF uczestnictwa Jacka Strzeleckiego, dziennikarza „Gazety Bankowej” w konferencji prasowej o SKOK-ach (pisaliśmy o tym tutaj). Oprócz tekstów śledczych w tygodniku będą pojawiać się również m.in. felietony Wojciecha Surmacza.

Z końcem lutego br. Wojciech Surmacz odszedł z miesięcznika „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska) za porozumieniem stron (więcej na ten temat). Było to pokłosie jego artykułu „Kadisz za milion dolarów” (napisanego wspólnie z Nissanem Tzurem), w którym opisał, jak gminy żydowskie sprzedają nieruchomości odzyskane wcześniej m.in. od Skarbu Państwa.

Wojciech Surmacz pracował w „Forbesie” od 2011 roku. Wcześniej w latach 2007-2011 był dziennikarzem działu biznes tygodnika „Newsweek Polska”, a w latach 1998 -2007 - reporterem „Pulsu Biznesu”.

Spółka Fratria przejęła wydawanie „Gazety Bankowej” od swojego większościowego udziałowca spółki Apella w października ub.r. (więcej na ten temat). Pierwszy o nowym naczelnym "Gazety Bankowej" napisał Presserwis.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Surmacz nowym naczelnym „Gazety Bankowej”. „Mam wolną rękę w działaniu”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polak
Kiedyś byłem wiernym czytelnikiem Gazety Bankowej. Mam nadzieję, że te czasy wrócą.
21 12
odpowiedź
User
Jacek
Kiedyś czytałem ulotki SKOK-ów. mam nadzieję, że te czasy wrócą.
17 16
odpowiedź
User
ola
powodzenia!!
33 15
odpowiedź