SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Surmacz nowym naczelnym „Gazety Bankowej”. „Mam wolną rękę w działaniu”

Wojciech Surmacz został nowym redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” (Fratria) i serwisu wGospodarce.pl. Poprzedni szef redakcji, Maciej Goniszewski, będzie teraz jego zastępcą.

Wojciech Surmacz Article

- Przeszedłem do Fratrii, ponieważ wydawca zagwarantował mi wolną rękę w działaniu. To był też mój warunek - mówi Wirtualnemedia.pl Wojciech Surmacz. Zaznacza jednak, że nie zamierza nikogo zwalniać, ani wprowadzać do redakcji własnych pracowników.

Dziennikarz funkcję redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” pełni oficjalnie od środy, jednak z Fratrią związany jest od początku kwietnia. Przez ten czas ustalał z wydawcą zakres swoich obowiązków. Jako naczelny bierze już czynny udział w tworzeniu kolejnego wydania „Gazety Bankowej”.

Surmacz zapowiada relaunch miesięcznika, który przeprowadzony ma zostać po wakacjach. - Zmiany dotkną layoutu, będą też nieco zmodyfikowane sekcje - mówi nowy redaktor naczelny „GB”. Kolejną poważną zmianą ma być połączenie serwisów wGospodarce.pl i gb.pl oraz wprowadzenie cyfrowych wydań miesięcznika na tablety. - Będę do tego przekonywał wydawcę - zapowiada.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Wojciech Surmacz będzie pisał dla tygodnika „W Sieci”, wzmacniając ekonomiczną stronę pisma. W najbliższym numerze ma się pojawić jego pierwszy materiał śledczy o prawdziwych powodach zablokowania przez KNF uczestnictwa Jacka Strzeleckiego, dziennikarza „Gazety Bankowej” w konferencji prasowej o SKOK-ach (pisaliśmy o tym tutaj). Oprócz tekstów śledczych w tygodniku będą pojawiać się również m.in. felietony Wojciecha Surmacza.

Z końcem lutego br. Wojciech Surmacz odszedł z miesięcznika „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska) za porozumieniem stron (więcej na ten temat). Było to pokłosie jego artykułu „Kadisz za milion dolarów” (napisanego wspólnie z Nissanem Tzurem), w którym opisał, jak gminy żydowskie sprzedają nieruchomości odzyskane wcześniej m.in. od Skarbu Państwa.

Wojciech Surmacz pracował w „Forbesie” od 2011 roku. Wcześniej w latach 2007-2011 był dziennikarzem działu biznes tygodnika „Newsweek Polska”, a w latach 1998 -2007 - reporterem „Pulsu Biznesu”.

Spółka Fratria przejęła wydawanie „Gazety Bankowej” od swojego większościowego udziałowca spółki Apella w października ub.r. (więcej na ten temat). Pierwszy o nowym naczelnym "Gazety Bankowej" napisał Presserwis.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Surmacz nowym naczelnym „Gazety Bankowej”. „Mam wolną rękę w działaniu”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polak
Kiedyś byłem wiernym czytelnikiem Gazety Bankowej. Mam nadzieję, że te czasy wrócą.
15 8
odpowiedź
User
Jacek
Kiedyś czytałem ulotki SKOK-ów. mam nadzieję, że te czasy wrócą.
11 12
odpowiedź
User
ola
powodzenia!!
27 11
odpowiedź
User
da-NONE
Moment, jeżeli wydawce trzeba przekonywać, żeby była wersja mobilna, to ja ciemno widzę tę "wolną rękę". GB jest wdzięcznym materiałem do ulepienia niezłego tytułu, ale chyba trzeba to co jest zaorać i zalać betonem, by nic ze starego nie wykiełkowało. A tu również ciemno widzę.
No nic, może się mylę.
8 10
odpowiedź
User
mo
Powodzenia Wojtek Dasz radę!
11 8
odpowiedź