SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prywatne stacje radiowe wyemitują „Give Peace a Chance” na rocznicę wojny w Ukrainie

24 lutego rano rozgłośnie czterech największych nadawców radiowych równocześnie wyemitują piosenkę Johna Lennona „Give Peace a Chance” jako gest solidarności z Ukrainą walczącą z rosyjską agresją.

Article

„Give Peace a Chance” będzie można usłyszeć w piątek 24 lutego o godz. 8:45 w rozgłośniach Grupy Radiowej Agory, Eurozet, Grupy RMF i Grupy Radiowej Time.

- Tym symbolicznym gestem chcemy wysłać trzy komunikaty. Pierwszy to przypomnienie sobie i światu, że mija już rok od rozpoczęcia tej dramatycznej w skutkach wojny. Wojny, która ciągle trwa, powodując cierpienie milionów ludzi. Drugi - chcemy pokazać jedność świata radiowego przeciw niszczącej sile rosyjskiej agresji. Po trzecie, chcemy wyrazić solidarność i dodać otuchy wielu naszym ukraińskim sąsiadom, którzy musieli opuścić swój dom i żyją teraz pośród nas - w Polsce, ale też w wielu krajach Europy i świata - jednym głosem mówią nadawcy - wyliczają nadawcy we wspólnym komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnmedia.pl.

 

Podobną akcję nadawcy radiowi przeprowadzili 4 marca ub.r. Wtedy wzięło w niej udział ponad 150 stacji - oprócz tych należących do czołowych nadawców także wiele rozgłośni regionalnych i lokalnych.

- Chcemy zrobić to jeszcze raz, bo ta wojna ciągle trwa, a naszym obowiązkiem jest nie tylko informować o tym, co dzieje się na froncie, ale także działać razem przeciw niej. Choćby w sferze takich, symbolicznych gestów. Dlatego zapraszamy do tej inicjatywy wszystkie stacje radiowe w Polsce i na świecie - dodają.

Żeby dołączyć do projektu inne stacje nie muszą się nigdzie zgłaszać, wystarczy że w piątek o godz. 8:45 puszczą piosenkę „Give Peace a Chance”.

Dołącz do dyskusji: Prywatne stacje radiowe wyemitują „Give Peace a Chance” na rocznicę wojny w Ukrainie

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grześ
Dla większego efektu ja bym wyemitował nie jeden, ale ze dwa utwory. Do tego hymn Ukrainy. Będzie potężny efekt. Koniecznie napiszcie potem jak wyszło. Brawo RMF za przepiękną inicjatywę. Putin się udławi ze złości jak się dowie.
23 15
odpowiedź
User
Pandemia Strachu
To również rocznica końca tzw pandemii. Wraz z wybuchem wojny, dziwnym trafem czmychnął gdzieś koronawirus wraz z covid.
40 27
odpowiedź
User
Osoba komentująca
To prawda. Jeszcze w lutym straszyli wirusem, straszyli segregacją i straszyli szczepieniami. I z dnia na dzień to wszystko zniknęło. Wiadomo, co myślą o tym sceptycy, ale ciekawe czy do tych co wstrzykiwali sobie te preparaty i nosili szmatki na twarzy coś dotarło.
22 24
odpowiedź