SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

“Women's Health” ze sprzedażą na poziomie 81 tys. egz. Drugi numer już na rynku

Pierwszy numer nowego lifestylowego pisma dla kobiet “Women's Health” (Motor-Presse Polska) sprzedał sie w liczbie 80 881 tys. egz. - wynika z danych wydawcy. Na rynku jest już drugie wydanie tytułu.

“Women's Health” ze sprzedażą na poziomie 81 tys. egz. Drugi numer już na rynku

- Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak dobrze - komentuje wyniki sprzedaży pierwszego wydania „Women’s Health” (ukazało się w kwietniu br.) Krzysztof Komar, prezes Motor-Presse Polska. - Na dodatek reklama była minimalna, głównie w naszych magazynach i w radiu oraz na Facebooku, gdzie profil „WH” miał największą wśród magazynów dynamikę wzrostu - dodaje Komar. Jego fanpage ma już ponad 14 tys. fanów.

Od końca sierpnia w sprzedaży jest drugie wydanie „Women’s Health”. Nowością w nim jest 16-stronicowa sekcja "Osobisty trener", w której prezentowane są programy treningowe i dietetyczne. - Kobiety, które czytywały "Men's Health" zgłaszały potrzebę bardziej zaawansowanych programów treningowych. Od trzeciego numeru ten dział będzie drukowany na innym papierze - mówi Komar.

Na okładce drugiego wydania znalazła się aktorka Katarzyna Maciąg, a w środku znaleźć można jej porady na temat życia w zgodzie z sobą i otoczeniem. Poza tym numer zawiera materiały dotyczące m.in. metod antykoncepcji, problemu bezsenności czy dopasowania koloru włosów do cery.

Numer ma 148 stron, ukazał się w nakładzie 120 tys. egz. i w cenie 7,99 zł. Wspiera go kampania reklamowa, realizowana głównie w tytułach wydawcy i w radiu.

Na razie „Women’s Health” będzie się ukazywać w cyklu dwumiesięcznym. - Trzecie wydanie wchodzi do sprzedaży 25 października i będzie zawierało duży dodatek o styl. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, kiedy „WH” stanie się miesięcznikiem, ale myślę, że to nastąpi niedługo - mówi nam Komar. Redaktor naczelną pisma jest Aneta Martynów.

„Women's Health” wydawany jest na licencji wydawnictwa Rodale Inc. Tytuł powstał w USA w 2005 roku jako siostrzany magazyn „Men's Health” (w Polsce wydaje go właśnie Motor-Presse Polska). Obecnie „WH” ma już 17 edycji na świecie.

Motor-Presse Polska poza „Women’s Health” i „Men’s Health”, ma w portfolio takie tytuły jak ”Motocykl”, ”Runner’s World”, ”Auto Motor i Sport” oraz ”Ciężarówki i autobusy”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Women's Health” ze sprzedażą na poziomie 81 tys. egz. Drugi numer już na rynku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hiob
Szkoda Rafała. Mógł to spokojnie oganiać. Ale nie. Są lepsiejsi.
8 8
odpowiedź
User
arkadiusz lubiący kobiety światowe o manierach gwiazdy
Dać na szefa ize bartosz zrobi pismo bardziej luksusowe !!!!
8 9
odpowiedź