SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WP, Deutsche Welle i Interia z cyklem reportaży o życiu mieszkańców pogranicza

Od niedzieli, 6 września na łamach Wirtualnej Polski, Deutsche Welle i Interii pojawił się cykl reportaży o życiu mieszkańców granicy polsko-niemieckiej w trakcie kwarantanny. Dziennikarze mają w nim pokazać specyfikę regionu, w którym relacje określają handel i codzienne życie, a nie historyczne emocje.

Article

Cykl wystartuje w WP Magazynie, Interii i Deutsche Welle w niedzielę, 6 września o godzinie 9.00. Poza pogłębionymi reportażami, dziennikarze przygotują również materiały wideo i historie opowiedziane przy pomocy narzędzi do digital storytellingu. Treści będą promowane na stronach głównych serwisów.

Reportaże mają pokazać ludzi żyjących po obu jej stronach - na pograniczu Polski i Niemiec w czasie pandemii i kwarantanny. W tym czasie mogli sobie przypomnieć, że kiedyś uczniowie również nie mogli dojechać do szkoły, studenci na uczelnię, a pracownicy do pracy, ponieważ dzieliła ich realna granica.

O tym, czy nagły powrót „granicy” uświadomił ludziom, że nic nie jest na zawsze, piszą reporterzy i reporterki Wirtualnej Polski, Deutsche Welle i Interii. Ruszyli na pogranicze, by pokazać specyfikę regionu, w którym do sąsiada, sklepu czy na imprezę przechodzi się przez most na Odrze do innego kraju. Regionu, w którym relacje określają handel i codzienne życie, a nie historyczne emocje. Na 467-kilometrowym odcinku od tzw. trójstyku granic polskiej, czeskiej i niemieckiej, aż do Świnoujścia dziennikarze rozmawiali z mieszkańcami i sprawdzili, jak trzy miesiące kwarantanny wstrząsnęły bliską społecznością obu narodów.

W poprzednim wspólnym projekcie dziennikarze pokazywali szersze spojrzenie na wojnę i przybliżali historie hitlerowskich zbrodniarzy, którzy uniknęli odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, oraz ich ofiar. Cykl #ZbrodniaBezKary to efekt wielu spotkań ze świadkami, prowadzonych śledztw i kwerend w archiwach na terenie Polski i Niemiec. Reportaże zostały nominowane do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego oraz do Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTORY w kategorii „InicjaTOR”, a także wyróżnione w konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 

Dołącz do dyskusji: WP, Deutsche Welle i Interia z cyklem reportaży o życiu mieszkańców pogranicza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl