SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma WP Pilot droższa. „Rosnące koszty kontentu”

WP Pilot to kolejny serwis streamingowy po Viaplay, Playerze i Canal+ online, który zdecydował się na podniesienie opłat. Zmiany na razie obejmą tylko nowych klientów. - Podjęliśmy decyzję o zmianach w cenniku, równocześnie dając użytkownikom największy pakiet korzyści - mówi Wirtualnemedia.pl Marcin Malicki, CEO WP Pilot.

Serwis streamingowy WP PilotArticle

Jeszcze niedawno pakiet Starter Plus w WP Pilot kosztował 14,99 zł miesięcznie (promocyjnie był oferowany nawet po 9,99 zł), a obecnie to koszt 19,99 zł. Za Pakiet MAXI trzeba było zapłacić 45,99 zł (w subskrypcji) lun 50,99 zł (jednorazowo). Obecnie to 54,99 zł miesięcznie. Pakiet Podstawowy kosztował odpowiednio 24,99 zł lub 29,99 zł, a obecnie 34,99 zł. Zmianie nie uległa opłata za 4 kanały Eleven Sports. To nadal 13,99 zł.

Szef serwisu tłumaczy podwyżkę

Skąd decyzja o podniesieniu opłat? - Podjęliśmy decyzję o zmianach w cenniku, równocześnie dając użytkownikom największy pakiet korzyści. Wprowadziliśmy właśnie bibliotekę wideo na żądanie, funkcję cofania programu (timeshift) oraz aplikację na nowe platformy telewizyjne (Toshiba, JVC, Telefunken, Hitachi, Sharp i wybrane modele Panasonic), a także szereg nowości programowych - informuje Wirtualnemedia.pl Marcin Malicki, CEO WP Pilot. Jeszcze 2 lata temu w skład pakietu MAXI wchodziło 106 kanałów, a obecnie to 120. W Pakiecie Podstawowym stacji było 80, a dziś 96.

Platforma nie kryje, że wzrost cen jest związany nie tylko z inwestycjami w treści, ale także inflacją. - Ten, nieznaczny wzrost cen pakietów, pozwoli nam nie tylko pokrywać rosnące koszty kontentu oraz innych elementów działalności wywołanych inflacją, ale przede wszystkim pomoże dalej rozwijać najlepszą polską platformę streamingu na żywo. Zmiana dotyczy teraz tylko nowych użytkowników. Natomiast dla naszych obecnych abonentów przygotowaliśmy specjalną promocję, dzięki której przez 30 dni mogą korzystać z nowości platformy na dotychczasowych warunkach - wyjaśnia Malicki.  

Kilka dni temu menadżer sugerował, że wpływ na rosnące ceny wielu usług ma też osłabienie kursu złotego wobec najważniejszych walut. - Kurs euro i dolara ma bezpośrednie przełożenie na koszty licencji do wielu treści i kanałów w ofercie - stwierdził szef WP Pilot.

Drożeje kilka serwisów streamingowych

W czwartek informowaliśmy, że serwis streamingowy Canal+ online 6 września wprowadza nowy cennik. Obejmie on nowych subskrybentów, opłaty dotychczasowych nie zmienią się. Do 5 września osoby zainteresowane ofertą platformy mogą uniknąć podwyżki, decydując się na zakup oferty w dotychczasowych cenach. Pakiet ze wszystkimi stacjami Canal+ nie będzie kosztował już 45 zł miesięcznie, tylko 49 zł miesięcznie. Ceny paczek łączonych z HBO Max i Netfliksem będą wyższe odpowiednio o 10 zł, 10 zł i 20 zł.

Na podwyżkę cen od poniedziałku 29 sierpnia zdecydowała się też platforma Player, należąca do TVN Warner Bros. Discovery. Pakiet Playera z reklamami, który kosztował dotąd 8 zł miesięcznie, teraz kosztuje 10 zł. Z 18 zł do 20 zł wzrosła zaś miesięczna cena pakietu platformy bez reklam. Aż o 10 zł więcej miesięcznie zapłacą klienci pakietu bez reklam z kanałami telewizyjnymi, który kosztuje teraz 40 zł.

O podniesieniu opłat z dużym wyprzedzeniem informuje także Viaplay. Serwis z Bundesligą, Premier League i galami MMA zdrożeje w marcu 2023 roku o 21 zł do 55 zł. Największa platforma cyfrowa Polsat Box zdecydowała się natomiast przywrócić opłaty za dekodery dla nowych klientów. Muszą oni płacić za ich dzierżawę 5 zł miesięcznie, choć do niedawna z tego obowiązku zwolnieni byli użytkownicy droższych pakietów.

- Oczywiście inflacja przekłada się na koszty naszej działalności. My rozważamy różne scenariusze, natomiast jeszcze jest za wcześnie, żeby o tym konkretnie porozmawiać - mówił dwa tygodnie temu Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowy Polsatu. Pozytywnie wypowiedział się na temat klauzul waloryzacyjnych, które wprowadziły sieci komórkowe T-Mobile i Orange. Dzięki nim mogą od 2023 roku podwyższać opłaty. Niedawno informowaliśmy, że operatorzy kablowi zrzeszeni w Polskiej Izbie Komunikacji Elektronicznej chcą zwrócić się do premiera o zmianę prawa telekomunikacyjnego. Pozwoliłyby one w przypadku inflacji podwyższać opłaty klientom, którzy nie mogli wtedy bezkarnie rozwiązać umowy.

Dołącz do dyskusji: Platforma WP Pilot droższa. „Rosnące koszty kontentu”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
contentu, kontentu... ni to po polsku ni to po angielski jakby w j. polskim nie było odpowiednika tego całego kontentu.
odpowiedź
User
Klient
Jakim cudem bez koncesji oni nadają kanały naziemne a Canal+ i Polsat do dziś nie potrafi tego zrobić?
odpowiedź
User
Żyjący wolnością
To wszystko zmierza ku upadku telewizji oraz streamingu wszędzie podwyżki podwyżek wolę sobie kupić pizzę pograć na konsoli lub pójść na spacer bez agresywnej telewizji i jeszcze bardziej agresywnych informacji da się żyć
odpowiedź