SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WP Pilot zaczyna nadawać cykl edukacyjny, lekcje poprowadzą nauczyciele

W czwartek serwis WP Pilot (Wirtualna Polska) uruchamia specjalny kanał edukacyjny pod nazwą „Lekcje online”. W czasie pandemii koronawirusa nauczyciele będą przez 90 minut pomagać w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty.

Article

Kanał edukacyjny uruchomiony zostanie na początek na najbliższe 7 dni. W zależności od zainteresowania program będzie kontynuowany lub zamknięty.

- Zdajemy sobie sprawę z niepokoju tysięcy uczniów szkół publicznych i ich rodziców, którzy muszą sami w domu, bez pomocy nauczycieli przerabiać program. Chcemy im pomóc. Lekcje będą składać się z dwóch części. W pierwszej będzie to wykład z prezentacją. W drugiej nauczyciel będzie odpowiadał na pytania widzów i pomagał rozwiązywać zadania, które mogą być dla uczniów kłopotliwe - opisuje Tomasz Machała, prezes WP Pilot.

W czwartek 19 marca lekcję polskiego poprowadzi Zuzanna Błońska-Romanowska. Pracuje ona jako nauczycielka języka polskiego w Szkołach im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Warszawie. W piątek, 20 marca, lekcję matematyki poprowadzi z kolei Michał Barylski, absolwent Politechniki Warszawskiej z 13 letnim stażem w udzielaniu korepetycji z matematyki. Pytania do nauczycieli będzie można zadawać w wydarzeniu na Facebooku WP Pilota: „Lekcje online z WP Pilot” oraz pod adres mailowy lekcje_online@wp.pl.

WP Pilot umożliwia oglądanie ponad 90 kanałów telewizyjnych w tym ogólnotematycznych, filmowych, sportowych oraz tych, skierowanych do najmłodszych. Spośród nich ponad 30 stacji jest dostępnych w darmowym pakiecie. Usługa jest dostępna poprzez stronę internetową, aplikacje na platformy Android, iOS, Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. WP Pilot miał 2,29 mln użytkowników i 14,3 mln odsłon.

Natomiast w styczniu br. strony i aplikacje internetowe Wirtualnej Polski zanotowały 21,12 mln użytkowników, 2,86 mld odsłon oraz 34 minuty i 13 sekund średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego, a sam portal WP.pl - 16,68 mln użytkowników, 1,83 mld odsłon oraz 31 minut i 46 sekund przeciętnego dobowego czasu korzystania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WP Pilot zaczyna nadawać cykl edukacyjny, lekcje poprowadzą nauczyciele

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asiak
Jak i gdzie można to oglądać?
odpowiedź
User
gal anonim
Jak i gdzie można to oglądać?
No właśnie
odpowiedź
User
WP Pilot
Jak i gdzie można to oglądać?
w WP Pilocie. Lekcje są na żywo, więc najlepiej grzebnąć na fb Pilota i zapisać się do wydarzenia.
odpowiedź
User
MS
Tu są wszystkie niezbędne informacje, co gdzie i kiedy: https://www.facebook.com/events/573647830029577/
odpowiedź
User
uczycielka
Proszę trzymać się w wykładach obowiązującej podstawy programowej. Wzory skróconego mnożenia i nierówności nie są obowiązkowe w szkole podstawowej. Podstawa programowa dla kals 4-8: https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMO ... matyka.pdf
odpowiedź