SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WP Poczta wprowadza możliwość płacenia za rachunki z poziomu skrzynki mailowej

WP wprowadziła w swoich usługach pocztowych możliwość opłacania przez użytkowników stałych rachunków bezpośrednio z poziomu skrzynki odbiorczej. Pomogą w tym fiszki, które wyświetlają się przy wiadomościach od zatwierdzonych przez WP dostawców. Dodatkowo, usługi pocztowe WP wspierają teraz mechanizm bezpieczeństwa DMARC.

Article

WP wyjaśnia, że fiszki z rachunkiem umożliwiają płatność m.in. za internet, telefon lub telewizję bezpośrednio ze skrzynki pocztowej, na którą został dostarczony list z rachunkiem lub fakturą.

Według zapowiedzi fiszki są usługą bezpieczną. Opłacanie jest możliwe tylko w przypadku otrzymania rachunku lub faktury od nadawcy potwierdzonego przez WP. Lista obsługiwanych dostawców jest stale powiększana. Płatność odbywa się w kilku kliknięciach szybkim przelewem lub kartą płatniczą, a historia wszystkich płatności za rachunki zrealizowane w ten sposób jest widoczna w profilu użytkownika.

System bezpieczeństwa DMARC

Według zapowiedzi WP Poczta i Poczta o2 wspierają teraz mechanizm bezpieczeństwa DMARC (ang.: Domain-based Message-Authentication, Reporting and Conformance). Definiuje on, co serwer WP odbierający wiadomości zrobi z tą, która nie przeszła wcześniejszych etapów weryfikacji.

W efekcie wiadomość może trafić do kwarantanny, spamu lub zostać przez serwer usunięta. Nowe rozwiązanie przygotowuje także automatyczne raporty i informuje nadawców wiadomości o podjętych akcjach. Jak wyjaśnia WP wprowadzenie nowego mechanizmu ma ograniczyć skuteczność ataków phishingowych.

Zgodnie z badaniem Gemius/PBI ze stycznia br. ze wszystkich produktów internetowych Grupy WP korzystało 22,7 mln realnych użytkowników. Serwisy WP Poczta i poczta o2 w styczniu miały ponad 10 mln użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WP Poczta wprowadza możliwość płacenia za rachunki z poziomu skrzynki mailowej

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tadek
narzucacie fiszki bez mojej zgody , nie chcę ich używac!!!!!! jeszcze do tego żądacie opłaty. to jest drtaństwo!!!
5 1
odpowiedź
User
Ala
Pomysłowe 👍
1 0
odpowiedź
User
eSbek
Czy to oznacza że WP czyta moje maile w poszukiwaniu rachunkow?
1 1
odpowiedź
User
po co komu ?
W międzyczasie zmienili interfejs, który spowodował, że poczta na WP stała się bezużyteczna. Nie ma już możliwości sortowania (!!!) listów, wyszukiwac można tylko jedno słowo, nie ma możliwości przeskoku do listów np. 1000 pozycji dalej tylko trzeba klikać ekran po ekranie. MASAKRA zwłaszcza że to co napisałem to kilka najważniejszych a zmian jest bardzo dużo. Pytanie więc po co komu kompletnie niepotrzebne fiszki, skoro na poczcie WP nie można swobodnie operować na listach ? a co najciekawsze, że jeszcze pół roku temu (przed zmianą) to był jeden z lepszych interfejsów pośród polskich providerów.
0 0
odpowiedź
User
grześ
jakim prawem - czy ktoś mnie pytał o zgodę. czy to oznacza że wp czyta moje maile. DOŚĆ nie życzę sobie. Gdzie ochrona danych osobowych?
0 0
odpowiedź