SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WP Poczta wprowadza możliwość płacenia za rachunki z poziomu skrzynki mailowej

WP wprowadziła w swoich usługach pocztowych możliwość opłacania przez użytkowników stałych rachunków bezpośrednio z poziomu skrzynki odbiorczej. Pomogą w tym fiszki, które wyświetlają się przy wiadomościach od zatwierdzonych przez WP dostawców. Dodatkowo, usługi pocztowe WP wspierają teraz mechanizm bezpieczeństwa DMARC.

Article

WP wyjaśnia, że fiszki z rachunkiem umożliwiają płatność m.in. za internet, telefon lub telewizję bezpośrednio ze skrzynki pocztowej, na którą został dostarczony list z rachunkiem lub fakturą.

Według zapowiedzi fiszki są usługą bezpieczną. Opłacanie jest możliwe tylko w przypadku otrzymania rachunku lub faktury od nadawcy potwierdzonego przez WP. Lista obsługiwanych dostawców jest stale powiększana. Płatność odbywa się w kilku kliknięciach szybkim przelewem lub kartą płatniczą, a historia wszystkich płatności za rachunki zrealizowane w ten sposób jest widoczna w profilu użytkownika.

System bezpieczeństwa DMARC

Według zapowiedzi WP Poczta i Poczta o2 wspierają teraz mechanizm bezpieczeństwa DMARC (ang.: Domain-based Message-Authentication, Reporting and Conformance). Definiuje on, co serwer WP odbierający wiadomości zrobi z tą, która nie przeszła wcześniejszych etapów weryfikacji.

W efekcie wiadomość może trafić do kwarantanny, spamu lub zostać przez serwer usunięta. Nowe rozwiązanie przygotowuje także automatyczne raporty i informuje nadawców wiadomości o podjętych akcjach. Jak wyjaśnia WP wprowadzenie nowego mechanizmu ma ograniczyć skuteczność ataków phishingowych.

Zgodnie z badaniem Gemius/PBI ze stycznia br. ze wszystkich produktów internetowych Grupy WP korzystało 22,7 mln realnych użytkowników. Serwisy WP Poczta i poczta o2 w styczniu miały ponad 10 mln użytkowników.

Dołącz do dyskusji: WP Poczta wprowadza możliwość płacenia za rachunki z poziomu skrzynki mailowej

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tadek
narzucacie fiszki bez mojej zgody , nie chcę ich używac!!!!!! jeszcze do tego żądacie opłaty. to jest drtaństwo!!!
odpowiedź
User
Ala
Pomysłowe 👍
odpowiedź
User
eSbek
Czy to oznacza że WP czyta moje maile w poszukiwaniu rachunkow?
odpowiedź