SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wpływ awantur i rozwodu rodziców na dzieci w kampanii społecznej „Ratuj Rodzinę” (wideo)

Pod hasłem „Ratuj Rodzinę” wystartowała kampania społeczna Fundacji Mamy i Taty. Przy jej realizacji współpracuje z agencją Mastermind Media.

Article

Kampania ma charakter ogólnopolski i jest prowadzona za pośrednictwem mediów tradycyjnych i społecznościowych. 30-sek. spot pokazuje, jak negatywy wpływ na dzieci mają awantury i rozwód rodziców – że są niczym koszmar z dziecięcych snów, a dzieci marzą o świecie idealnym, z mamą i tatą pod wspólnym dachem.

Zagrożenie dla rozwoju dzieci

Celem akcji jest uświadomienie małżonkom przeżywającym kryzys oraz społeczeństwu i osobom decyzyjnym, że rozwód niesie za sobą poważne zagrożenia dla prawidłowego rozwoju dzieci. Dotyczy to zarówno rozwoju psycho-społecznego, jak też emocjonalnego. Jak podaje Fundacja, dziecko rozwodników często skoncentrowane jest wyłącznie na swoich przeżyciach, poradzeniu sobie z kryzysową sytuacją, przez co brakuje mu siły, energii do zaangażowania w inne dziedziny życia. Jest osamotnione. W obawie przed odrzuceniem rezygnuje z kontaktów z rówieśnikami. Rozwód może mieć też konsekwencje wpływające na funkcjonowanie w dalszym życiu, takie jak: obniżone poczucia własnej wartości, czy problemy z nawiązywaniem relacji.

Rozwód to porażka

Badania realizowane dla Fundacji Mamy i Taty, przez prof. Dominikę Maison, w kwietniu 2017 roku, wskazują, że aż 71 proc. ankietowanych uznało rozpad małżeństwa za porażkę. Badania wskazują rozwód, jako najczęstszy czynnik zwiększający ryzyko związane z przestępczością, zachowaniami niebezpiecznymi, problemami natury psychologicznej lub zdrowotnej u dzieci.

Obecna kampania została sfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.


Za jej realizację odpowiada agencja Mastermind Media, która w przetargu prowadzonym przez Fundację Mamy i Taty pokonała Effective Media i Effective Media Solutions.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wpływ awantur i rozwodu rodziców na dzieci w kampanii społecznej „Ratuj Rodzinę” (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl