SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpływy reklamowe Trójki zmalały o jedną trzecią, Jedynka z ponad 50-proc. wzrostem (Top10)

Stacje radiowe zanotowały w I kwartale br. blisko 2-proc. wzrost przychodów reklamowych. Z czołówki rozgłośni o największych wpływach z reklam tylko radiowa Trójka odnotowała ich spadek - były mniejsze w skali roku o ponad jedną trzecią. O 53 proc. więcej na reklamach zarobił Program I Polskiego Radia.

Stacje radiowe zarobiły w okresie od stycznia do marca br. na reklamach 2,09 mld zł, czyli 1,9 proc. więcej niż w tym samym okresie 2020 roku - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (dane cennikowe Kantar Media, netto, bez rabatów).

Blisko jedna trzecia tych wpływów trafiła do radia RMF FM, które zajmuje pozycję radiowego reklamowego lidera. Stacja zarobiła w omawianym okresie na reklamach 659,4 mln zł, czyli 1,5 proc. więcej niż w tym samym okresie 2020 roku.

Drugie na podium Radio Zet zwiększyło przychody z reklam o 2,3 proc., do 377,8 mln zł, a trzecia w zestawieniu radiowa Jedynka zarobiła 53 proc. więcej rdr – 88,6 mln zł.

Kolejna rankingu Trójka zarobiła na reklamach 80,6 mln zł. To jedyna rozgłośnia w Top10 ze spadkiem przychodów - zmalały one w o 31,4 proc.

Na reklamę w Tok FM marketerzy wydali w I kwartale br. 54,6 mln zł (wzrost o 16,4 proc.), w Vox FM – 44,1 mln zł (wzrost o 0,7 proc.), w RMF Classic- 29,6 mln zł (wzrost o 7,5 proc.), Eska Warszawa – 28,2 mln zł (wzrost o 8 proc.), Eska Poznań – 25,1 mln zł (wzrost o 12,3 proc.), Eska Wrocław – 25,1 mln zł (wzrost o 2,2 proc.).

RMF FM z najwyższą słuchalnością w historii badań

W okresie od lutego do kwietnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Zdecydowanie najwięcej straciła Trójka, a Jedynka odnotowała najniższą słuchalność w historii prowadzenia badań radiowych - raport Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Wpływy reklamowe Trójki zmalały o jedną trzecią, Jedynka z ponad 50-proc. wzrostem (Top10)

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rolnik
Towarzysz Ciechan zaorał nie to pole co potrzeba.
odpowiedź
User
Niedowiarek Arek
Jak to mozliwe 😦??? Przecież pani Kamińska i pani Lichocka zapowiadały dynamiczny rozwój i sukces Pr3 i co się stało ??? Po roku od ocenzurowania LP nawet na polu wpływów z reklam klapa ??? Szok !
odpowiedź
User
Zadowolona
Te zestawienia są tendencyjne. Nieważne ile jest reklam, wazne jest to, że są to reklamy narodowe, zgodne z naszym duchem i dobra zmianą.
odpowiedź