SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WPP łączy agencje VMLY&R z Wunderman Thompson

Koncern reklamowy WPP połączy agencje reklamowe VMLY&R z Wunderman Thompson. Połączone firmy zatrudniać będą 30 tys. osób na 64 rynkach. 

Po połączeniu agencja będzie nosiła nazwę VML. - Fuzja jest kolejnym ważnym krokiem w upraszczaniu WPP i jej oferty dla klientów - powiedział dyrektor generalny WPP Mark Read.

Nowa agencja będzie skupiać się na wzmacnianiu takich kompetencji jak kreatywność, strategia i technologia.

VML zacznie funkcjonować operacyjnie 1 stycznia 2024 roku.

Powstaje VML

Nowo utworzona VML będzie kierowana przez Jona Cooka, globalnego dyrektora generalnego i Mela Edwardsa w roli globalnego prezesa. Cook wcześniej kierował VMLY&R, a Edwards stał na czele Wunderman Thompson. Debbi Vandeven, która była globalną dyrektor kreatywną w VMLY&R, obejmie tę samą rolę w VML.  

Funkcje kierownicze obejm:  Eric Campbell (global chief client officer), Juan Pablo Jurado (CEO regionu LATAM), Ewen Sturgeon (CEO na region EMEA) oraz Audrey Kuah i Yi-Chung Tay (Co-CEO regionu APAC).

Wunderman Thompson i VMLY&R współpracują na całym świecie z takimi klientami jak Colgate-Palmolive, Dell, Ford, Microsoft, Nestlé, The Coca-Cola Company.

VMLY&R i Wunderman Thompson powstały pięć lat temu, kiedy WPP połączyło agencję kreatywną Young & Rubicam z digitalową agencją VML, tworząc VMLY&R. W tym samym roku WPP połączyło J. Walter Thompson, jedną z najstarszych agencji reklamowych na świecie, z agencją digital Wunderman, tworząc Wunderman Thompson.

Dołącz do dyskusji: WPP łączy agencje VMLY&R z Wunderman Thompson

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
N
Mel Edwards to kobieta.
odpowiedź
User
pm
Mel Edwards to kobieta.


i dalej nie zmienione...
odpowiedź
User
Były pracownick
Będzie tylko gorzej, uciekajcie!
odpowiedź