SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WPP wypłaci roczne premie mimo spadku przychodów i COVID-19

Holding reklamowy WPP, do którego należą m.in. takie agencje, jak VMLY&R, GroupM, Wavemaker zamierza wypłacić swoim pracownikom roczne premie, mimo że spodziewa się spadku przychodów nawet o 10 proc.

Article

- Chcemy w tym roku wypłacić jakąś formę premii - powiedział John Rogers, dyrektor finansowy WPP. - Oczywiście ta premia będzie niższa niż w latach poprzednich z oczywistych powodów, ale też nie będzie wynosić zero.

Rogers obiecał  podać „więcej szczegółów na koniec roku” i wyjaśnił, dlaczego WPP chce wypłacać premie, mimo że roczne przychody prawdopodobnie spadną o 10 proc.

- Chcemy nagrodzić naszych kolegów za ich znaczący wkład w tym roku - w szczególności w zakresie zarządzania naszą bazą kosztów i osiągania wyników na bardzo, bardzo trudnym rynku - powiedział.

Mark Read, dyrektor generalny WPP, dodał, że premie byłyby „większe dla całej firmy niż dla dyrektorów wykonawczych”.

Oznacza to, że prawdopodobnie pracownicy poniżej poziomu zarządu będą potencjalnie kwalifikować się do premii, ale WPP prawdopodobnie skoncentruje się na nagradzaniu tych, którzy „poszli o krok dalej”.

WPP zatrudnia około 100 000 osób na całym świecie. Pod koniec marca firma odroczyła podwyżki płac, wstrzymała rekrutację, dokonała przeglądu wydatków na zlecenia i wstrzymała koszty uznaniowe, w tym koszty nagród, z powodu pandemii.

Ponad 3000 dyrektorów było objętych tymczasowymi cięciami wynagrodzeń nawet o 20 proc.na trzy miesiące.

Spadek przychodów WPP zmniejszył się z 15,1 proc. w drugim kwartale do 7,6 proc. w trzecim kwartale br.

Niektóre obszary działalności rozwinęły się w ostatnim kwartale, w tym VMLY&R w USA, Group M w Wielkiej Brytanii i Xaxis na całym świecie.

Rogers dodał, że firma będzie w stanie zaoszczędzić kolejne pieniądze, zmniejszając powierzchnię biurową o od 10 proc. do 20 proc., ponieważ po COVID-19 kontynuowana będzie częściowo forma pracy zdalnej.

- Jest absolutnie jasne, że sposób, w jaki będziemy wykorzystywać naszą przestrzeń w przyszłości, ulegnie zmianie - powiedział. - Nie oczekujemy, że ludzie będą w biurze przez pięć dni w tygodniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WPP wypłaci roczne premie mimo spadku przychodów i COVID-19

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
⚡️⚡️⚡️
Czyli jak w ubiegłych latach było 0 to jak zwiększymy o 10-20% to ... też 0
odpowiedź
User
op
haha, najpierw zwolnienia, ciecie kosztow, pozniej premie.

I to sa firmy i ludzie ktore pozniej mowia ludziom co jest etyczne, moralne i dobre :)
odpowiedź
User
Nbnlny
Premie premiami, o podwyżkach dalej nie widu ni słychu
odpowiedź