SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wprost.pl liderem przed Newsweek.pl, wPolityce.pl i Niezalezna.pl przyciągają na najdłużej (serwisy tygodników opinii)

Wśród witryn tygodników opinii liderem pod względem liczby użytkowników i odsłon jest Wprost.pl. W tej pierwszej statystyce minimalnie wyprzedza Newsweek.pl, a w drugiej jest przed wPolityce.pl i Niezalezna.pl, które za to notują dużo dłuższy średni czas spędzany przez internautów.

Article

W marcu br. Wprost.pl odwiedziło 2,92 mln realnych użytkowników, czyli 10,24 proc. wszystkich polskich internautów. Wykonali na stronie 34,27 mln odsłon, a każdy spędził na niej przeciętnie 4 minuty i 48 sekund - pokazują dane z badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Newsweek.pl przy minimalnie mniejszej liczbie odwiedzających od Wprost.pl zanotował 8,94 mln odsłon oraz 2 minuty i 38 sekund.

Z kolei na wPolityce.pl (związanym z tygodnikiem „Sieci”) 1,51 mln internautów wykonało 29,03 mln odsłon oraz spędziło przeciętnie po 30 minut i 39 sekund, a Niezalezna.pl (związana z „Gazetą Polską”) zanotowała 1,37 mln użytkowników, 30,77 mln odsłon oraz 32 minuty średniego czasu korzystania. „Sieci” i „Gazeta Polska” mają też serwisy działające pod markami tych pism, ale pełnią one jedynie funkcję internetowych wizytówek.

DoRzeczy.pl przy 1,25 mln użytkowników zanotowało 11,74 mln odsłon oraz 10 minut i 56 sekund przeciętnego czasu korzystania, Polityka.pl (miesiąc temu uruchomiona w zmienionej wersji) - 1,1 mln użytkowników, 5,3 mln odsłon oraz 5 minut i 25 sekund średniego czasu, a Gosc.pl - 726,2 tys. użytkowników, 11,01 mln odsłon oraz 4 minuty i 59 sekund średniego czasu.

Serwisy pozostałych tygodników opinii nie są ujęte w badaniu Gemius/PBI lub osiągnęły zbyt małą odwiedzalność.

W skali roku Wprost.pl zyskał 2,85 pkt proc. zasięgu, 16,86 mln odsłon oraz 24 sekundy średniego czasu spędzonego przez użytkownika (to odpowiednio 38,6, 96,8 i 9,1 proc. w górę). Procentowo jeszcze większe wzrosty zanotowało DoRzeczy.pl - o 2,05 pkt proc. zasięgu i 5,84 mln odsłon (czyli o 88 i 99 proc.).

wPolityce.pl przy wzroście zasięgu o 0,91 pkt proc. i liczby odsłon o 4,01 mln odsłon (czyli o 20,7 i 16 proc.) zanotował spadek średniego czasu korzystania o 4 minuty i 36 sekund (13 proc. w dół). Spore wzrosty osiągnęła też Niezalezna.pl, przy czym rok temu nie była jeszcze objęta audytem w badaniu Gemius/PBI, dlatego dokładne analizowanie zmian jej wyników może być mało miarodajne.

Z kolei Newsweek.pl zanotował spadek o 0,05 pkt proc. zasięgu, 4,35 mln odsłon oraz minutę i 45 sekund przeciętnego czasu korzystania (to odpowiednio 0,5, 32,8 i 39,9 proc. w dół). Natomiast Gosc.pl mimo spadku zasięgu o 0,27 pkt proc. (9,6 proc.) zyskał 3,64 mln odsłon oraz 7 sekund średniego czasu korzystania (49,5 i 2,4 proc. w górę).

Dołącz do dyskusji: Wprost.pl liderem przed Newsweek.pl, wPolityce.pl i Niezalezna.pl przyciągają na najdłużej (serwisy tygodników opinii)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ble
Najdłuższy czas czytania mają prawicowe portale bo wchodzą tam ludzie którzy interesują się ich treściami i rozumieją coś więcej niż wyznania tego samego stada celebrytów od lat opowiadającego bzdury we wszystkich telewizjach babskich pismach i lewackich periodykach
odpowiedź
User
Wdse
Patologie prawicowe przyciągają na najdłużej :lol:
odpowiedź
User
xm
Trzeba też uczciwie przyznać ze nowy layout polityka.pl jest beznadziejny. Wszystko takie białe i puste, czcionki ten do kitu, od kiedy zmienili w kwietniu w ogóle tam nie zaglądam, bo strona przynudza samym wyglądem.
odpowiedź