SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wprost” rozstał się z Kamilem Śmiałkowskim, Jakub Mielnik na czele działu Zagranica

Kamil Śmiałkowski pożegnał się z tygodnikiem „Wprost” (PMPG Polskie Media), w którym przez trzy miesiące był kierownikiem działu Cywilizacja. Natomiast obowiązki szefa działu Zagranica w piśmie objął Jakub Mielnik.

Jakub Mielnik Article

- Zmiana naczelnego pociągnęła za sobą „inny pomysł na kulturę”, więc z dniem dzisiejszym przestaję redaktorować - poinformował Kamil Śmiałkowski na swoim profilu facebookowym. Funkcję kierownika działu Cywilizacja objął we „Wprost” na początku czerwca br., w ostatnich latach współpracował z tygodnikiem jako autor zewnętrzny.

Śmiałkowski jest też  redaktorem naczelnym serwisu Naekranie.pl, pomysłodawcą i współorganizatorem nagrody Węże dla najgorszych filmów. Wcześniej pracował już we „Wprost” w latach 2004-2005, był też związany z kilkoma innymi tytułami prasowymi.

Z kolei obowiązki szefa działu Zagranica we „Wprost” objął Jakub Mielnik, od kilku lat dziennikarz „Wprost” zajmujący się tematyką zagraniczną i historyczną. Wcześniej pracował m.in. w BBC, „Przekroju”, „Polska The Times”, był też zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Focus”. Jako reporter relacjonował wydarzenia m.in. w Iraku, Afganistanie, na Filipinach, w Indonezji, na Bliskim Wschodzie, w Gruzji i na Ukrainie.

W ostatnim okresie we „Wprost” był dział Kraje, kierował nim Jarosław Giziński, który zmarł w połowie sierpnia.

Od dwóch tygodni redaktorem naczelnym tygodnika jest Jacek Pochłopień, a jego zastępcą Marcin Dzierżanowski. Zastąpili Tomasza Wróblewskiego i Mariusza Staniszewskiego.

Według danych ZKDP w pierwszej połowie br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 26 124 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wprost” rozstał się z Kamilem Śmiałkowskim, Jakub Mielnik na czele działu Zagranica

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mango
Uważam, że dobrze się stało. Z dużym zainteresowaniem czytam artykuły red. Mielnika.
8 8
odpowiedź