SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wprost” testuje miesięcznik kryminalny „Kryminalny Wprost”

AWR „Wprost”, wydawca tygodnika „Wprost”, przygotował na weekend majowy specjalne wydanie poświęcone bohaterom głośnych afer kryminalnych ostatnich lat i kryminałom. Jeśli numer przyciągnie czytelników, to „Kryminalny Wprost” stanie się miesięcznikiem.

„Wprost” testuje miesięcznik kryminalny „Kryminalny Wprost”

W liczącym 100 stron wydaniu znalazł się m.in. wywiad z Cezarym Pazurą, rozmowa z gangsterem Masą, tekst o żonie szefa Amber Gold Marcina P., wspomnienie o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, artykuł o tym jak pracują detektywi oraz tekst o fenomenie kryminałów skandynawskich. Numer kosztuje 6 zł. W sprzedaży ma pozostać przez miesiąc.

- Jako jedyny tygodnik stawiamy na dziennikarstwo śledcze, mamy szefa działu śledczego (jest nim Michał Majewski - przyp.) - tak powód wydania „Kryminalnego Wprost” uzasadnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Sylwester Latkowski, redaktor naczelny „Wprost”. Informuje on, że jeśli numer specjalny spotka się z zainteresowaniem czytelników, to magazyn będzie ukazywać się co miesiąc. Nad projektem takiego właśnie tytułu kryminalno-śledczego Latkowski pracował już w PMPG w 2010 roku. Wydawnictwo nie zdecydowało się wtedy na jego wprowadzenie na rynek (więcej na ten temat).

Sylwester Latkowski ujawnia też, że redakcja „Wprost” przygotowuje jeszcze jeden miesięcznik. Ma on się pojawić na rynku jesienią br., ale naczelny nie podaje jakiej tematyki ma dotyczyć.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Wprost” w lutym br. wyniosła 59 905 egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wprost” testuje miesięcznik kryminalny „Kryminalny Wprost”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marszałęk
nic już nie poprawi wyników wprost. Ten miesięcznik idzie na dno.
20 10
odpowiedź
User
Kto wykańcza dziennikarstwo?
Czy w najbliższym numerze znajdzie się tekst o ty jak Wprost nie płaci za wykonaną pracę dziennikarzom oraz innym zleceniobiorcom?
21 10
odpowiedź
User
gad
Najlepszy numer kryminalny byłby o "biznesowych" praktykach Lisieckiego, właściciela Wprost.
20 10
odpowiedź
User
MJ
Pociągną pół roku, maksimum rok. Pan Łatkowski był jak pamiętamy gorącym orędownikiem Pana Kaczmarka "Śpiocha", jednego lewackiego pisma będzie mniej
13 11
odpowiedź
User
czytelnik
Pomysł bardzo dobry, ale wykonanie może być żałosne biorąc pod uwagę to co napisane powyżej.... Biorąc pod uwagę popularność literatury kryminalnej, seriali i kanałów typu 13th street, programu 997 etc. jest to nisza w rynku która może być bardzo zdyscyplinowanym odbiorcą, skłonnym zapłacić odpowiednią kwotę. Nie wiem tylko czy jednak przynajmniej na początek powinien być z tego dwutygodnik.
12 9
odpowiedź