SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wracają nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. Kto nominowany?

Rada Programowa Polskiego Radia po kilku latach przerwy wraca do nagradzania wyróżniających się dziennikarzy i twórców radiowych. Właśnie ogłoszono listę nominowanych.

Wracają nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. Kto nominowany?

Rada Programowa Polskiego Radia nagradza radiowców, którzy "dokonaniami antenowymi, wyróżniającymi się szczególnymi wartościami pod względem treści, formy i siły oddziaływania na słuchacza, najpełniej realizują misję Polskiego Radia".

Wśród nominowanych na ostatnim, listopadowym posiedzeniu przez członków rady znaleźli się: Andrzej Chłopecki (pośmiertnie, za wieloletnią działalność propagującą muzykę poważną w Programie 2 Polskiego Radia), Magda Jethon (za zorganizowanie jubileuszu 50-lecia Trójki), Janusz Kukuła (za twórcze prowadzenie Teatru Polskiego Radia), Dariusz Michalski (za cykl audycji pod tytułem "Tak to było", poświęconych historii muzyki rozrywkowej), Andrzej Mietkowski (za rozwój i przemyślaną strategię działań portalu polskieradio.pl) oraz Dariusz Rosiak (za cykl audycji "Raport o stanie świata").

Decyzja o wyborze laureata zostanie podjęta w tajnym głosowaniu 19 grudnia br. Kwota przeznaczona na nagrodę to 10 000 zł.

W skład Rady Programowej Polskiego Radia, która jest jest odpowiedzialna za ocenę poziomu i jakości programu bieżącego oraz programów ramowych, wchodzą m.in. Maciej Wojtyszko (przewodniczący), Jerzy Bralczyk, Krzysztof Knittel, Edward Pałłasz, Jan Poprawa i Piotr Węgleński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wracają nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. Kto nominowany?

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
"Magda Jethon (za zorganizowanie jubileuszu 50-lecia Trójki)" - sznowna Rado Programowa trzeba jeszcze było nagrodzić dyrektora administracyjnego za zakupy papieru toaletowego.
odpowiedź
User
dziennikarz
Mietkowski i Rosiak - to jedyne sensowne kandydatury.
Jak można zgłaszać dyrektora programu za zorganizowanie jubileuszowej fety. Ludzieeee, to ośmieszające....
odpowiedź
User
Ikar
Magda Jethon - kobieta, która z Trójki zrobiła festyn.
odpowiedź
User
julita_wr
Mocno trzymam kciuki by Rada Programowa laureatem ogłosiła p.red. D. Michalskiego za cykl " Tak to było". Sobotnie wieczory dla rzeszy słuchaczy tej audycji to było święto: historia muzyki z lat 50 i 60 podana tak, że każdy odcinek wydawał się nam za krótki! I niech ta audycja wróci na swój tradycyjny czas antenowy!!!
odpowiedź
User
trojka
A Irenka P.poza świecznikiem? A te barokowe imprezy "całuję rączki"? rada programowa nie dostrzegła jej "zdolności" ???Jethona powinna za program , a nie jubel.
odpowiedź