SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wrocław wyda 66 mln zł na serwis o Dolnym Śląsku

Firma Qumak wygrała przetarg Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu na przygotowanie i prowadzenie przez 5 lat serwisu internetowego o Dolnym Śląsku. Wartość zlecenie to aż 66 mln zł.

Wrocław wyda 66 mln zł na serwis o Dolnym Śląsku

Nowy serwis o Dolnym Śląsku będzie skierowany zarówno do turystów, jak i przedsiębiorców. Znajdą się w nim m.in. informacje związane z ekonomią, geografią, turystyką, ekologią, ochroną zabytków, historią regionu i archeologią, baza wiedzy o regionie oraz jego aktualna ortofotomapa.

Wszystkie te materiały przygotuje firma Qumak, która też dostarczy i zainstaluje niezbędną infrastrukturę IT wraz z oprogramowaniem na potrzeby strony. Firma będzie też ją prowadzić - w zakresie infrastruktury teleinformatycznej i zawartości - przez pięć lat oraz zajmować się jej promocją.

Serwis ma zostać uruchomiony pod koniec br., a całe przedsięwzięcie będzie kosztowało prawie 66 mln zł, z których część pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Qumak zdobyła to zlecenie w zamówieniu publicznym, w  którym zdobyła 96,55 pkt, wyprzedzając konsorcjum Comarch Polska i Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej (którego ofertę odrzucono) oraz konsorcjum Bull Polska, Agencji Rozwoju Regionalnego "Arleg" i GISPartner (które zdobyło 85,19 pkt). Głównym kryterium oceny ofert była cena, za którą można było otrzymać 96,5 pkt, podczas gdy za liczbę wideobanerów wewnętrznych - 3,5 pkt.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wrocław wyda 66 mln zł na serwis o Dolnym Śląsku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wastek
Przypomnę, że Hajdarowicz kupił cały Rzeczpospolitą (z wszystkimi należącymi do koncernu tytułami i serwisami www) za ok. 120 mln zł. Wrocław myśli chyba o stworzeniu nowego koncernu medialnego albo ktoś zrobił tam skok na kasę.
odpowiedź
User
joozio
sad najwyzszy - strona jakosciowo "wordpress" za 100 tys.
teraz dolny slask za 66 mln zł i sie dziwią, że ludzie nie chcą płacić podatków
odpowiedź
User
?
co na to NIK?
odpowiedź