SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wspólna platforma VoD Cyfrowego Polsatu i TVN dalej nie działa

Mimo, że Cyfrowy Polsat oraz TVN Grupa Discovery zapowiedziały powstanie wspólnego serwisu VoD już w październiku 2019 roku, nadal nie zapowiedziano, kiedy platforma miałaby wystartować. - Na tym etapie możemy jedynie powiedzieć, że „jesteśmy w rozmowach” - komentuje Maciej Stec, wiceprezes zarządu Cyfrowego Polsatu.

Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego PolsatuArticle

Nadawcy podpisali umowę joint venture, która zakładała utworzenie wspólnej platformy VoD. Nie podano, pod jaką marką będzie działała, ani na kiedy planowany jest jej start. Do tej pory nie ujawniono nawet przybliżonego terminu pojawienia się platformy na rynku.

Projekt miał zostać uruchomiony po uzyskaniu zgody regulatora na wspólną firmę obu nadawców. Dokumenty musiały zostać najpierw złożone do Komisji Europejskiej, jednak ta przekazała sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sierpniu 2020 roku. Urząd ma natomiast zbadać, czy wspólna platforma może naruszać konkurencję, oraz wydać zgodę lub odmówić realizacji projektu.

Rozmowy nadal trwają

Cyfrowy Polsat kilka dni temu prezentował swoje wyniki finansowe za 2020 rok. Przy tej okazji zapytaliśmy zarząd o dalsze losy ich nowego serwisu VoD, który ma być tworzony we współpracy z TVN Grupą Discovery.

- Na tym etapie możemy jedynie powiedzieć, że „jesteśmy w rozmowach”, jak będziemy mieli coś więcej do powiedzenia, to oczywiście poinformujemy - odpowiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Stec, wiceprezes zarządu Cyfrowego Polsatu.

Zapytaliśmy również czy nie jest to dobry moment na pojawienie się serwisu – pandemia to czas, kiedy wideo na żądanie ogląda coraz więcej Polaków, na co złożyło się kilka czynników: lockdowny, zamknięte kina oraz konieczność spędzania większej ilości czasu w domu.

- Jeśli chodzi o obecną walkę platform streamingowych o pozycję na polskim rynku, to rzeczywiście jest bardzo duża aktywność w tym segmencie. Natomiast my opieramy się o polski content, który ma ogromne znaczenie. To klasyczny biznes B2C, bez umowy, bez dekodera. Wydaje mi się, że z jednej strony zajęcie pozycji na rynku jest istotne, ale to, co najważniejsze - myślę, że na każdym etapie - to dostarczanie wysokiej jakości contentu, którego ludzie oczekują – skomentował Maciej Stec.

Natomiast TVN Grupa Discovery odpowiedziała nam, że "nie ma nic nowego do zakomunikowania" w tym temacie.

Player.pl i IPLA.tv będą działać

Wiadomo, że oprócz wspólnej platformy Cyfrowego Polsatu i Discovery, nadal mają działać obecne platformy Player.pl (należy do TVN Discovery) i Ipla.tv (własność Cyfrowego Polsatu).

W połowie zeszłego miesiąca w Playerze wprowadzono w pełni subskrypcyjny model dostępu, pojawił się pakiet za 4 zł miesięcznie, w ramach którego przy treściach emitowane są reklamy. W sierpnia ub.r. prezes TVN informował, że Player ma 375 tys. użytkowników. W grudniu w serwisie pojawiły się treści z globalnej platformy Discovery+, a miesięczne ceny płatnych pakietów podwyższono o 5 zł.

W lutym przeglądarkowy Player.pl miał 74 proc. użytkowników więcej niż w styczniu, dzięki czemu awansował na pierwsze miejsce wśród witryn VoD, spychając w dół Netflixa. Przeglądarkową wersję Playera (TVN Grupa Discovery) w lutym br. odwiedziło 6,7 mln internautów, co dało 23,1 proc. zasięgu, natomiast Netflix.com zanotował 6,45 mln użytkowników i 22,26 proc. zasięgu – pokazały wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Wspólna platforma VoD Cyfrowego Polsatu i TVN dalej nie działa

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bredny
To jest po prostu żart, że w dobie pandemii nie mogli tego ogarnąć w półtora roku. Z czym do ludzi?
odpowiedź
User
i tak i nie
Jak można pisać, że coś nie działa, skoro czegoś nie ma... moje ferrari też nie działa.
"Wciąż nie powstała wspólna platforma...."
odpowiedź
User
Blejk
O niczym innym nie marzę tylko o Pol-Tvn-enie ;).
odpowiedź