SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wszystko dobrze” nowym hasłem reklamowym pizzerii Da Grasso

Sieć pizzerii Da Grasso zmienia swoją komunikację wizualną. Ma odświeżone logo, nowe barwy, motyw graficzny i porządek typograficzny. Promuje się nowym hasłem „Wszystko dobrze”.

Da Grasso oprócz nowego hasła przewodniego „Wszystko dobrze” wprowadza nowość w komunikacji z klientami - wlepki. Pierwsza seria powstała przy współpracy ze znanym łódzkim artystą - Bartkiem ILLCAT Bojarczukiem.

- Analizując dotychczasową strategię marki, doszliśmy do wniosku, że konieczne są głębokie zmiany. Mimo że marka jest szeroko rozpoznawalna w Polsce, szczególnie ze względu na kultowe dwa sosy gratis, które stały się niejako symbolem firmy, brakowało jej jednoznacznego charakteru. Po gruntownych badaniach i pracach nad strategią, nadeszła pora na rozpoczęcie procesu rebrandingu, którego elementy już od pewnego czasu można obserwować między innymi na naszych profilach w mediach społecznościowych i w materiałach reklamowych. To jedynie skrawek większego procesu transformacyjnego, jaki obecnie przechodzi nasza sieć licząca 180 pizzerii. Zmiany będą wprowadzane stopniowo, ale klienci z pewnością zauważą różnicę - podkreśla Rafał Piasecki, manager operacyjny ds. marketingu i sprzedaży Da Grasso.

Da Grasso z nowym logo

Zmiana komunikacji wizualnej obejmuje nowe logo oraz przewodni motyw graficzny, skorygowanie barw marki,  nowy porządek typograficzny i dodanie systemu ilustracji, których głównym nośnikiem będą wlepki.

- Nowe logo leje się więc niczym sos polewany od serca. Czosnkowy, bo logo jest w kolorze Garlic White. Słynna krata nie znika z pudełek, ani z identyfikacji. Gubi jednak charakter obrusa, a zyskuje skojarzenia z pikselami i szachownicą. Odrywa się od stołu w kierunku zabawy. Barwy czerpiąc ze składników stają się przede wszystkim naturalne i apetyczne. Znajdziecie w nich pomidory, liście bazylii czy jagodowy shake, ale nigdy neonowy zielony - tłumaczy Łukasz Słotwiński, chief happiness officer, Redkroft.

Za rebranding odpowiada agencja Redkroft. Działania w mediach społecznościowych realizowane są przez Altavia Kamikaze K2. Dział marketingu i kreacji Da Grasso pełni natomiast kluczową rolę w zarządzaniu reklamą dla franczyzobiorców i komunikacją reklamową w lokalach. Obsługą PR zajmuje się Agencja Garden of Words. 

Dołącz do dyskusji: „Wszystko dobrze” nowym hasłem reklamowym pizzerii Da Grasso

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Omg
"Wszy" to raczej kiepski pomysł na reklamę.
5 0
odpowiedź
User
Gtrw
Wszystko dobrze za wyjątkiem pizzy sieciowego ulepa
3 0
odpowiedź
User
Kotek siedzi na kolanach
Zero potrzeb
4 0
odpowiedź