SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wszystko w temacie” podniosło słuchalność RMF FM

Średni zasięg pasma RMF FM, w którym emitowany jest nowy program „Wszystko w temacie”, wynosi 304 tys. słuchaczy, o 10 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. - Program ewidentnie odpowiedział na zapotrzebowanie słuchaczy - mówi Wirtualnemedia.pl Mariusz Gołda, dyrektor marketingu Grupy RMF.

Article

„Wszystko w temacie” to nowa audycja RMF FM, która na antenie stacji emitowana jest od poniedziałku do czwartku w godz. 23.00-2.00, począwszy od września ub.r. Gospodarzami wieczornego programu są Daniel Dyk i Krzysztof Urbaniak, którzy wraz z dziennikarzami i reporterami RMF FM na żywo relacjonują aktualne wydarzenia, relacje świadków, komentarze ekspertów i słuchaczy.

Zasięg tego pasma RMF FM w czwartym kwartale 2016 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 304 tys. słuchaczy - wynika z danych Radio Track Millward Brown, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nadawcę. Względem analogicznego okresu rok wcześniej wynik tez zwiększył się o 10 tys. osób.

Średni udział RMF FM w tym czasie wyniósł 22,8 proc. Względem analogicznego okresu 2015 roku zwiększył się on o 2,9 pkt. proc.

Słuchalność pasma "Wszystko w temacie" w RMF FM (poniedziałek-czwartek; godz. 23.00-01.59)

Wirtualnemedia.pl

IV kwartał 2015

IV kwartał 2016

Udział w czasie słuchania (w proc.)

19,9%

22,8%

Zasięg pasma (liczba osób)

294 000

304 000

N=

12 036

12 032

Jak przekazał nam nadawca, średni czas słuchania pasma RMF FM, w którym emitowana jest audycja „Wszystko w temacie”, w IV kwartale ub.r. wyniósł 89 minut, po wzroście względem IV kwartału 2015 roku o 16 proc.

- Oczywiście cieszy nas rosnąca słuchalność i to pomimo, że audycja nie miała żadnej promocji pozaantenowej. Wzrost udziału o 3 punkty procentowe, w dość trudnym paśmie wieczornym, jest zdecydowanie bardzo dobrym wynikiem - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Mariusz Gołda, dyrektor marketingu Grupy RMF. - Program ewidentnie odpowiedział na zapotrzebowanie słuchaczy. Cieszymy się, że długi, 3-godzinny magazyn informacyjny, w którym bardzo duży udział ma słowo, relacje reporterów, wywiady, reportaże, spotkał się z tak przychylnym przyjęciem odbiorców – dodaje.

RMF FM jest liderem rynku radiowego w Polsce. Według badania Radio Track udział stacji w rynku pod względem słuchalności w 2016 roku wyniósł 24,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wszystko w temacie” podniosło słuchalność RMF FM

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
warkoczyk
Gratulacje RMF. W tym paśmie, ZET nadaje przez godzinę kawałki do bzykania, firmowane małoletnim spadem z RMF-u, a potem dwie godziny z puszki. Nie ma się co dziwić, że RMF rośnie, a ZET spada.
odpowiedź
User
wkw
Bardzo ciekawie się tego słucha. Cóż szacunek dla ludzi z Kopca znowu coś co przynosi kasę. Teraz pewnie się pojawi coś podobnego jak zwykle u konkurencji.
odpowiedź
User
piter
Mam taki komfort w pracy że sam sobie przestawiam stacje i nie jestem skazany na rmf fm . Owszem wg mnie to najlepsza audycja . Bez reklam , dłuższe wejścia i czasami spontaniczne rozmowy . Jesli juz słucham rmf to od 23 do 2.00 . Poranek z zaspanym Baleją woła o pomstę . Kałamaga - ten gosc to wie ze żyje , przyjedzie o 7 to przyjedzie , nie ma go wcale to też nie problem . Generalnie słabe programy .
odpowiedź
User
ola
Tylko dlatego jest ten minimalny wzrost ponieważ na Zet kończy się ciekawy program. Codziennie jest inny temat, wszystko na żywo ze spontanicznymi telefonami od słuchaczy. Dziwne, że Zet nie pociągnie tego programu dłużej. Dobrze się tego słucha. Durnego grania nie ma aż tak dużo, a prowadzący potrafią rozmawiać. Ja głównie słucham w samochodzie i parę razy udało mi się kontynuować w domu przy dobrym temacie.
odpowiedź
User
lula
Fajna audycja ! Mogłaby być godzinę wcześniej.
odpowiedź