SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wszystko za 10 zł”. UOKiK bierze pod lupę kampanię Vectry (wideo)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął postępowanie, która ma wyjaśnić, czy informacje przekazywane przez sieć kablową Vectra w kampanii reklamowej z udziałem Wojciecha Mecwaldowskiego, mogą wprowadzać konsumentów w błąd.

Article

- Urząd bada informacje na temat cen usług, rozpowszechniane przez spółkę Vectra podczas kampanii reklamowej „Wszystko za 10 zł”. Analizowane są m.in. reklamy emitowane w telewizji oraz internecie od 12 września tego roku - podano w komunikacie UOKiK przesłanym do Wirtualnemedia.pl.

W trwającej od września br. kampanii reklamowej z udziałem Wojciecha Mecwaldowskiego pod hasłem „Wszystko za 10 zł” sieć informuje, że każdy jej pakiet telewizyjny, telefoniczny i internetowy jest dostępny za 10 zł. Rzeczywiście w takiej miesięcznej cenie są one oferowane nowym klientom, ale tylko do końca roku. Potem abonenci, którzy skorzystają z promocji, będą musieli za te pakiety płacić normalne ceny.

Postępowanie UOKiK nie jest toczone przeciwko Vectrze, ale ma na celu wstępne zbadanie sytuacji rynkowej. Urząd podaje, że wszczął je na podstawie własnej analizy rynku, nie było żadnych skarg od klientów. Nie wiadomo, kiedy może ono się zakończyć.

Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Vectry, informuje Wirtualnemedia.pl, że regulator otrzymał od spółki wszystkie wymagane dokumenty oraz stosowne wyjaśnienia.

- Naszym zdaniem ta kampania spełnia wymogi prawa konsumenckiego, czego potwierdzeniem są pozytywne opinie klientów na jej temat, a w tym to, że wielu klientów, którzy z niej skorzystali rekomendują ją kolejnym - mówi nam Stefaniak.

Sieć kablowa Vectra na koniec czerwca br. miała 932 tys. abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wszystko za 10 zł”. UOKiK bierze pod lupę kampanię Vectry (wideo)

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Klienci skorzystali bo umowy dokładnie nie przeczytali, a w reklamie TV nie zdążyłem zauważyć, że promocja trwa do końca roku bowiem jest jakiś dopisek, ale widoczny może 1 sekundę,
21 8
odpowiedź
User
Mario
Nikt nie złożył skargi? Jestem zdziwiony. Widać że klienci nie czytali tego co podpisują. Mnie dziwi co innego. Wszystko za 10zł to znaczy wszystko, reklama odnosi się do wszystko po10zl i jak pierwszy raz usłyszałem reklamy to myślałem że darmo rozdają, ale po zapoznaniu się z cennikiem już wiedziałem, że nie. Natomiast informacja, że to tylko promocja do końca roku jest dla mnie nowością i przypuszczam, że abonentów też będzie gwiazdkową niespodzianką.
22 8
odpowiedź
User
Andy
Powiem krótko. Vectra łże. Vectra mówi, że mikt mie złożył skargi, jest tylko mówieniem.
Kto może zweryfikować informację Vectry? Nikt! Do UOKiK klienci nie składają skarg,
bo ten urząd nie rozpatruje skarg indywidualnych.
Więc, twierdzenie Vectry jest tylko pustosłowiem.
18 8
odpowiedź
User
hjj
zdecydowanie odradzam tę firmę - traktują klienta jak psa do kiedy nie wypowie umowy - wtedy wydzwaniają 5 razy dziennie - nawet po 22 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
19 8
odpowiedź
User
zmech11
UOKiK zastanawiał sie dłuuugo!
12 8
odpowiedź