SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyborcza z szefową komunikacji i PR. Pracuje w "GW" od dekady

Odpowiedzialna za wydawanie „Gazety Wyborczej” spółka Wyborcza, która jest wydzielana z Agory, powołała własną szefową komunikacji i PR. Stanowisko to objęła Dorota Kruk, związana z dziennikiem od 10 lat. 

Nowa osoba będzie odpowiadać za zbudowanie strategii komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, relacje z mediami oraz działania public relations związane z działalnością spółki Wyborcza, w tym “Gazety Wyborczej”.

- Dzięki nowej funkcji w strukturze chcemy lepiej zintegrować działania spółki Wyborcza zarówno w obszarze komunikacji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Jesteśmy przekonani, że to strategiczne podejście pozwoli nie tylko lepiej odpowiadać na bieżące wyzwania, ale również skutecznie budować wizerunek naszych produktów, w tym “Gazety Wyborczej” jako lidera subskrypcji cyfrowych - mówi Joanna Kwas, członkini zarządu Wyborcza

Dorota Kruk będzie ściśle współpracować z działem komunikacji korporacyjnej Agory, której Wyborcza jest spółką zależną.

Spółka Wyborcza od kwietnia br. odpowiada za działalność “Gazety Wyborczej”, “Wysokich Obcasów” i “Wysokich Obcasów Ekstra”, dwumiesięcznika “Książki. Magazyn do czytania”, serwisów internetowych Wyborcza.pl, Wyborcza.biz, Wysokieobcasy.pl, Komunikaty.pl, agencji fotograficznej Wyborcza.pl oraz za organizację wydarzeń takich, jak Człowiek Roku “Gazety Wyborczej” i festiwali m.in. Olsztyn Green Festival. 

Dorota Kruk w “Gazecie Wyborczej” pracuje od 10 lat

Dorota Kruk jest związana z „Wyborczą” od 2014 r. Ostatnio pracowała w roli data process ownera w zespole rozwoju produktu i IT „Gazety Wyborczej”. Wcześniej pełniła funkcję dyrektorki biznesu serwisów internetowych „Gazety Wyborczej", była szefową serwisu Wysokieobcasy.pl, odpowiedzialną m.in. za jego nową odsłonę, kierowała również redakcją serwisu Wyborcza.pl.

Przed dołączeniem do Agory przez osiem lat pracowała w spółce Eurozet, m.in. jako redaktorka wydania i wydawczyni w Radiu ZET oraz szefowa newsroomu Radia Plus. Pracę zaczynała jako dziennikarka lokalnych mediów w Lublinie.

Dołącz do dyskusji: Wyborcza z szefową komunikacji i PR. Pracuje w "GW" od dekady

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ogórkiszon
Ciekawe jak wytłumaczy "Krzysztofa Suwarta" w biznesach Agory, ale powodzenia : )
odpowiedź
User
Olo
Dużo pełnionych funkcji jak na 10 lat. Ciekawe z czego to wynika? Bo z punktu widzenia branży takie skakanie po stołkach nie dobrze swiadczy.
odpowiedź
User
Olo
Dużo pełnionych funkcji jak na 10 lat. Ciekawe z czego to wynika? Bo z punktu widzenia branży takie skakanie po stołkach nie dobrze swiadczy.
odpowiedź