SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP publikuje ankiety kandydatów na prezydentów, którzy przeszli do drugiej tury

Przed drugą turą wyborów samorządowych PAP publikuje ankiety kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast. Przyszli włodarze odpowiedzieli w nich na pytania o plany, hasła wyborcze, wyzwania, pierwsze decyzje po objęciu stanowiska. Odpowiedzi to obszerny materiał analityczny, który może służyć do porównywania programów.

Siedziba PAP/Fot. Andrzej LangeSiedziba PAP/Fot. Andrzej Lange

Dziennikarze PAP przeprowadzili ankietę w 23 miastach wśród kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta miasta (w przypadku Zakopanego – burmistrza). Przed pierwszą turą PAP opublikowała 125 tekstów, w których kandydaci odpowiadali na pytania o najistotniejsze sprawy.
Przed wyborczą dogrywką PAP publikuje ankiety oraz depesze porównujące postulaty kandydatów z 11 miast, którzy zmierzą się w drugiej turze (łącznie 33 materiały).

W przeprowadzenie ankiet zaangażowało się ponad dwudziestu dziennikarzy PAP, którzy kontaktowali się z kandydatami i ich sztabami. Większość pytanych wzięła udział w ankiecie, od odpowiedzi uchyliło się czworo spośród prawie 130 kandydatów.

Zobacz: Zmiany w PAP. Rusza centralny Newsroom

PAP z serwisem na wybory samorządowe

– Ankieta przed pierwszą turą była bardzo szeroka, pracowali nad nią nasi korespondenci w całym kraju. Przed drugą turą przygotowaliśmy specjalne opracowanie pojedynków konkretnych kandydatów. Wierzymy, że w ten sposób wprowadzamy nową jakość wyborczej analityki – podkreślił Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.

Dodał, że ankiety – dzięki zawartym w nich ujednoliconym pytaniom – mogą znacząco ułatwić porównywanie programów wyborczych.

Przed drugą turą wyborów samorządowych PAP publikuje ankiety kandydatów z: Poznania, Torunia, Olsztyna, Kielc, Zakopanego, Krakowa, Gdyni, Radomia, Wrocławia, Rzeszowa, Gliwic.

Zobacz: TVP Info pokaże debatę kandydatów na prezydenta Krakowa 

W 748 gminach i miastach odbędzie się II tura wyborów, ponieważ w pierwszym głosowaniu żaden z kandydatów na wójta, burmistrza czy prezydenta miasta nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. W tych gminach i miastach, ponowne głosowanie odbędzie się 21 kwietnia.

Dołącz do dyskusji: PAP publikuje ankiety kandydatów na prezydentów, którzy przeszli do drugiej tury

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ewfd
ZERO neutralności, wszystko dla Tyfusa
odpowiedź