SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyciek danych z PlayStation Network - rady dla użytkowników usługi

Kilka dni temu sieć PlayStation Network została skutecznie zaatakowana. W wyniku włamania w ręce cyberprzestępców mogły wpaść kompletne dane osobowe, loginy i hasła, a także szczegółowe informacje dotyczące kart płatniczych. Jak powinni zachować się użytkownicy PSN?

Wyciek danych z PlayStation Network - rady dla użytkowników usługi

Przypomnijmy, że po długim okresie niedostępności sieci PlayStation Network firma Sony poinformowała, że doszło do złamania zabezpieczeń tej usługi. Firma przyznała, że osoba, która przeprowadziła atak, mogła uzyskać dostęp do danych użytkowników, takich jak imię i nazwisko, adres pocztowy, adres e-mail, data urodzenia, a także login i hasło do PSN. Ponadto, osoba odpowiedzialna za włamanie mogła przechwycić również pytania i odpowiedzi mogące pomóc w odzyskaniu hasła.

Sony oświadczyło, że nie ma dowodów na uzyskanie przez cyberprzestępców dostępu do danych dotyczących kart kredytowych, jednak nie można wykluczyć takiej możliwości. Firma zapewnia, że trwają prace nad odbudową sieci oraz przeprowadzane są zewnętrzne audyty bezpieczeństwa.

Firma Kaspersky Lab przedstawiła zalecenia dla użytkowników sieci PlayStation Network. Radzi im aby bacznie monitorowali stan swoich kont bankowych oraz wykonywane na nich operacje, zwracając uwagę na wszelkie oznaki kradzieży pieniędzy. Ponadto, jeżeli użytkownik korzystał z tego samego hasła w PSN oraz innych serwisach (e-mail, portale społecznościowe itp.), powinien je natychmiast zmienić, aby uchronić się przed przechwyceniem kolejnych kont.

Należy także uważać na wszelkie e-maile, które rzekomo zostały wysłane przez Sony lub podległe jej jednostki i zawierają prośbę o podanie informacji osobistych. Firma Sony zastrzegła już, że nie zamierza wysyłać takich wiadomości w celu pozyskiwania jakichkolwiek danych użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyciek danych z PlayStation Network - rady dla użytkowników usługi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl