SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa odsłona „Wydarzeń”. Gawryluk: Wiarygodność potwierdzona badaniami

„Wydarzenia”  rozpoczynają się teraz widokiem na centrum Warszawy, jak kiedyś „Fakty”. Lektor ogłasza, że to najbardziej wiarygodny program w Polsce. - To wreszcie otwarcie „Wydarzeń” - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, szefowa pionu informacji i publicystyki Polsatu.

Article

Widok na Pałac Kultury i Nauki oraz centrum Warszawy albo Kościół Mariacki w Krakowie, drzwi z napisem „Wydarzenia” i lektor mówiący: „Wydarzenia najbardziej wiarygodny program informacyjny w Polsce” - tak zaczyna się teraz główny program informacyjny Polsatu. Kilka lat temu serwis zaczynał się od otwarcia szklanych drzwi z nazwą redakcji. Nowe intro „Wydarzeń” nawiązuje do tamtego zabiegu.

Gawryluk: To wirtualne drzwi

Czym Polsat kierował się wprowadzając zmiany? - To nie zmiana czołówki, tylko wreszcie otwarcie „Wydarzeń” po tym, gdy zniknęła czołówka, drzwi w starej wersji ze względów technologicznych, automatyzacji studia i braku możliwości pokazania drzwi. Stąd pomysł na wirtualne drzwi - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Gawryluk.

W „Wydarzeniach” wprowadzono też nową oprawę graficzną, która przypomina używaną w uruchomionym we wrześniu kanale Wydarzenia 24.  Oprawę przygotował zespół grafików i autopromocji Telewizji Polsat wspólnie z firmą Platige Image.

Do tej pory od głosu lektora rozpoczynały się „Fakty” TVN. Sztandarowy program informacyjny stacji TVN Grupy Discovery zaczyna się jednak od kilku prostych słów. Na przykład: „Minęła 19. Na Fakty zaprasza Anita Werner”.  

„Lektor i obrazy z miast to standard”

Kilkanaście lat temu, kiedy twarzami „Faktów” byli Kamil Durczok i Justyna Pochanke, przed programem pokazywano obraz z kamery, najczęściej w centrum Warszawy. Kilka lat temu zrezygnowano z tego zabiegu. Czy „Wydarzenia” trochę inspirowały się w przypadku obrazu z kamery i lektora „Faktami”?

Lektor i obrazy z miast to standard, więc ma co mówić o podobieństwach. Tekst jest oryginalny, pokazuje co dla nas jest najcenniejsze. Największe w Polsce wiarygodność potwierdzona licznymi badaniami - zwraca uwagę Gawryluk.

We wrześniu ub.r. informowaliśmy o sondażu CBOS, z którego wynika, że programy informacyjne Polsatu są najbardziej wiarygodne. - W ciągu ostatnich dwóch lat ich postrzegana wiarygodność jeszcze wzrosła i jest oceniana podobnie jak w roku 2017. W ocenie blisko dwóch piątych badanych (38 proc.) programy informacyjne i publicystyczne Polsat i Polsat News zasługują na zaufanie. Przeciwnego zdania jest 17 proc. ankietowanych. Niska na tle pozostałych telewizji wartość odchylenia standardowego od średniej na skali świadczy o tym, że programy Polsat i Polsat News budzą stosunkowo mało kontrowersji - napisano w omówieniu badania.  Polsat News dobrze wypadł też w czerwcowym badaniu Reuters Institute. Stacji ufało wtedy 63 proc. badanych.

W grudniu główne wydanie „Wydarzeń” oglądało średnio prawie 1,9 mln widzów.

Dołącz do dyskusji: Nowa odsłona „Wydarzeń”. Gawryluk: Wiarygodność potwierdzona badaniami

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Gdyby nie lektor, nikt by nie wpadł, że można "Wydarzenia" nazwać "najbardziej wiarygodnym programem informacyjnym w Polsce".
odpowiedź
User
Studio Yayo
Taaa, wiarygodny. Gdy właścicielem jest biznesmen, którego interesy zależą w 100% od dobrej współpracy z rządem. Nie może podpaść, bo mogą zostać zablokowane jego biznesy m.in. w zakresie energetyki, czy telekomunikacji. Czy wobec tego w jego programie informacyjnym padnie cokolwiek złego na władzę? :)
odpowiedź
User
ławkowiec
Pani Gawryluk pozdrowi psiapsiólkę - Panią Kurską.
odpowiedź