SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Serwis informacyjny Interii zmienia nazwę z Fakty na Wydarzenia

Od początku października główny serwis informacyjny portalu Interia będzie działał pod nazwą Wydarzenia, a nie jak dotychczas Fakty. To kolejny etap integracji Grupy Interia z jej nowym właścicielem Polsatem.

Article

Od 1 października serwis informacyjny Interii będzie funkcjonował pod adresem wydarzenia.interia.pl.

- Grupa Polsat, do której od lipca 2020 roku należy także Interia, ma szansę zając pozycję lidera w kategorii „Informacje i Publicystyka”. Zmiana nazwy serwisu Fakty Interia na Wydarzenia Interia jest zabiegiem, który ma nas do tego celu przybliżyć - komentuje Piotr Witwicki, pełnomocnik zarządu Grupy Interia ds. informacji i publicystyki.

Nazwę „Wydarzenia” od ponad 15 lat nosi program informacyjny Polsatu. Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. jego główne wydanie oglądało średnio 1,6 mln osób, co przekładało się na 17,03 proc. udziału w widowni pasma.

- Jednakowa nazwa ma być wyrazem współpracy obu redakcji, a wśród odbiorców wywoływać skojarzenia z obiektywnymi i rzetelnymi źródłami informacji, bo tak przez Polaków oceniane są zarówno Wydarzenia, jak i Fakty Interia - dodaje Witwicki.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. Interia.pl w kategorii informacji i publicystyki ogólnej (bez treści regionalnych i o pogodzie) zanotowała 5,14 mln użytkowników i 77,88 mln odsłon, a Polsatnews.pl - 4,67 mln użytkowników i 29,52 mln odsłon.

Polsat zapłacił za Interię 422 mln zł

Telewizja Polsat w połowie lipca br., po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK-u, sfinalizowała przejęcia Grupy Interia od Bauer Media za 422 mln zł. Do władz Interii dołączyli menedżerowie Polsatu: członkiem zarządu został Adam Nowe, prokurentem Norbert Walkiewicz, a członkami rady nadzorczej: Zygmunt Solorz, Tobias Solorz, Piotr Żak, Maciej Stec i Stanisław Janowski.

Piotr Witwicki, od ponad 12 lat dziennikarz Polsatu, a od maja ub.r. także koordynator portalu Polsatnews.pl, pełnomocnikiem zarządu Grupy Interia ds. informacji i publicystyki został w drugiej połowie sierpnia.

Z kolei z początkiem października Polsat Media, biuro sprzedaży oferty reklamowej grupy Cyfrowy Polsat, przejmie obsługę w tym zakresie Grupy Interia. Pracownicy jej biura reklamy dołączą do zespołu Polsat Media.

W ub.r. Grupa Interia.pl osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 1,3 proc. do 115,75 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 0,6 proc. do 95,22 mln zł jej zysk netto zwiększył się z 22,26 do 31,02 mln zł. Firma zatrudniała 379 pracowników, osiągnęła 7,4 mln zł zysku z przeniesienia agencji Semahead do osobnej spółki.

Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat (do której oprócz Telewizji Polsat należą m.in. Polkomtel, Netia, Eleven Sports) w drugim kwartale br. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 2,1 proc. do 2,86 mld zł oraz wzrost zysku netto z 268,9 do 290,7 mln zł. Liczba sprzedanych usług telefonii mobilnej w modelu abonamentowym zwiększyła się o 7,8 proc.

Dołącz do dyskusji: Serwis informacyjny Interii zmienia nazwę z Fakty na Wydarzenia

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niech tam
Po co blokować swobodę wypowiedzi, wolność słowa według was.
odpowiedź
User
nu ba
zelazna cenzura!
odpowiedź
User
Janka
Uuu to kiedy fijal leci? A dyrektory juz spakowani?
odpowiedź