SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wydarzenia” w Polsacie po raz pierwszy w historii wyprzedziły „Teleexpress” i „Wiadomości” w TVP1

Liderem oglądalności programów informacyjnych w lipcu br. na głównych antenach były „Fakty” TVN. Z czwartego na drugie miejsce awansowały „Wydarzenia” w Polsacie, które po raz pierwszy w historii wyprzedziły „Teleexpress” i „Wiadomości” w TVP1 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. Uwzględniając emisję także z kanałów informacyjnych na czele znalazły się „Fakty” przed „Wiadomościami”.

Dorota Gawryluk, fot.polsatArticle

„Fakty” TVN w lipcu 2018 roku oglądało średnio 2,25 mln widzów, co zapewniło TVN 22,21 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 0,37 proc. widzów, czyli 8 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 22,90 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,41 mln widzów, co przełożyło się na 23,86 proc. udziału. Było to o 1,20 proc. więcej, niż w lipcu 2017 roku.

Tylko „Wydarzenia” zyskały widzów na głównych antenach

Z czwartego na drugie miejsce awansowały „Wydarzenia” Polsatu, które po raz pierwszy w historii miesięcznych zestawień oglądalności wyprzedziły „Teleexpress” i „Wiadomości” TVP1. Widownia tego dziennika wyniosła 1,61 mln osób, po wzroście o 16,89 proc. (233 tys. widzów) - jedynym w zestawieniu. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2.

„Wydarzenia” na trzech kanałach w lipcu br. oglądało 1,77 mln widzów, czyli o 15,87 proc. więcej, niż przed rokiem.

Z drugiego na trzecie miejsce spadły „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała o 18,10 proc. (352 tys. widzów). W lipcu 2018 roku wyniosła ona 1,59 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 14,62 proc. (rok wcześniej było to 18,01 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji w lipcu br. wyniosła 386 tys. osób, a udział - 3,54 proc. Oznacza to, że łącznie program na dwóch antenach miał 1,98 mln widzów (18,16 proc. udziału). Było to o 1,74 proc. więcej, niż „Wiadomości” gromadziły rok wcześniej tylko na jednej antenie.

Za podium uplasował się „Teleexpress” TVP1, który spadł z trzeciej lokaty. Widownia tego serwisu na głównej antenie zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 22,54 proc. (411 tys. osób) do 1,41 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 23,08 proc. do 17,33 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 1,81 mln widzów, będąc i tak o 0,53 proc. niższą niż rok wcześniej, kiedy „Teleexpress” emitowany był tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 16,90 proc. do 824 tys. widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła wyraźnie na jego wzrost oglądalności. W lipcu br. „Panorama” na obu antenach miała o 11,97 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to cztery z nich zanotowały wzrosty, a zdecydowanie największym wzrostem pochwalić się mogły wspomniane już „Wydarzenia” i „Panorama”. Delikatne wzrosty w tym ujęciu miały „Wiadomości” i „Fakty”, a jedyny spadek odnotował „Teleexpress”.

Emisja łączona: „Fakty” przed „Wiadomościami”, które zyskały widzów

W rankingu uwzględniającym zsumowaną widownię z głównych anten i stacji informacyjnych największe audytorium w lipcu br. gromadziły „Fakty”, a następnie uplasowały się: „Wiadomości”, „Teleexpress”, „Wydarzenia” i „Panorama”.

„Fakty” przed „Wydarzeniami”

Wśród widzów w wieku 16-49 w lipcu 2018 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zwiększyła się o 0,68 proc. do 778 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 617 tys. osób (do góry o 23,33 proc. - największy wzrost w zestawieniu). Podium uzupełniają „Wiadomości” (365 tys. widzów; spadek o 16,06 proc.).

Największy spadek w tym ujęciu zanotowała „Panorama” - było to 23,60 proc. do 166 tys. oglądających.

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to największym wzrostem pochwalić się mogły „Wydarzenia” (22,09 proc.), zyskały też „Fakty” (2,78 proc.) i „Wiadomości” (0,76 proc.). Widzów straciły: „Teleexpress” (1,23 proc.) i „Panorama” (4,31 proc.).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wydarzenia” w Polsacie po raz pierwszy w historii wyprzedziły „Teleexpress” i „Wiadomości” w TVP1

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nina
Gratulacje! Jedyne informacje, które da się oglądać bez zgrzytania zębami.
odpowiedź
User
dfasas
Jak się doda emisję w TVP Info, to Wiadomości wygrywają z Wydarzeniami. Proszę o nie manipulowanie.
odpowiedź
User
placek
niebawem zrobimy swój pomiar i wyjdzie nam 101% oglądalności tvpis, czuwaj!
odpowiedź