SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydarzenia24 w sekcji kanałów sportowych na liście programowej Polsat Box

Platforma cyfrowa Polsat Box (do niedawna Cyfrowy Polsat) zmodyfikowała listę kanałów. Stacja Wydarzenia24 jest teraz dostępna na 13 pozycji dekoderów, tuż obok popularnych kanałów sportowych, takich jak Polsat Sport Extra i Eurosport 1.

Article

Choć Superstacja od ponad 3 lat należała do Polsatu, to zajmowała odległą 64 pozycję na liście kanałów dekoderów Cyfrowego Polsatu. Dopiero po uruchomieniu kanału Wydarzenia24 operator „awansował” stację na atrakcyjniejszą pozycję. Wydarzenia24 w największej platformie cyfrowej w Polsce można oglądać w miejscu dotychczas zajmowanym przez Polsat Sport News.

Wydarzenia24 obok Polsat Sport Extra i Eurosport 1
 
Pozycję 11 zajmuje Polsat Sport, 12 Polsat Sport Extra, 14 Eurosport 1, a 15 Eurosport 2. Część abonentów Polsat Box narzeka na forach dyskusyjnych, że sekcja kanałów sportowych nie jest dobrym miejscem dla nowej stacji informacyjnej. Zwłaszcza, że Polsat Sport News został przeniesiony na pozycję 21. W Wydarzeniach24 nie brakuje jednak serwisów sportowych. Dzięki zabiegowi z listą programów stacja może poprawić wyniki oglądalności.

Pozostałe kanały informacyjne daleko na liście

Na liście Polsat Box spośród kanałów informacyjnych najlepsze miejsce, bo 5 ma Polsat News. Stacja jest też dostępna na 60 i 66 pozycji. 61 przypadła TVN24, 62 zajmuje teraz Polsat News 2, 63 TVN24 Bis, 65 TVP Info, a 67 TV Republika. Listy kanałów platform cyfrowych i sieci kablowych mogą wpływać na oglądalność poszczególnych stacji. Część użytkowników przełącza bowiem kanały zaczynając od 1 pozycji na dekoderze. Nie bez powodu w Polsat Box zajmuje ją Polsat, a w nieistniejącej już platformie n „jedynka” przypadła stacji TVN.

Pierwsze wyniki oglądalności Wydarzeń24

Niedawno informowaliśmy o pierwszych wynikach oglądalności kanału Wydarzenia 24, który 1 września zastąpił Superstację. Wydarzenia24 po siedmiu dniach nadawania ogląda średnio 13,4 tys. widzów, co daje stacji 0,25 proc. udziału w rynku i 0,28 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Spadek oglądalności zaliczył za to Polsat News, który od 1 września nie jest dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja od 1 do 7 września miała 85,8 tys. widzów, co dało jej 1,57 proc. udziału. W okresie poprzedzającym wejście na rynek Wydarzeń24 stacja miała średnio 113 tys. osób (1,97 proc. udziału). Podobne wyniki Polsat News miał również w analogicznym okresie rok wcześniej, tj. od 1 do 7 września 2020 roku - 113,2 tys. widzów (1,93 proc. udziału) – wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy One House opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Zobacz także: Jesienią aż 10 stacji informacyjnych w Polsce. „Rynek nie jest w stanie tego utrzymać”

Superstacja 6 lat temu miała podobne wyniki

Kanał Wydarzenia24 zastąpił Superstację, która w naziemnej telewizji cyfrowej nigdy dostępna nie była. Polsat News do września docierał w ten sposób do blisko 60 proc. powierzchni kraju dzięki emisji z MUX-4. Z początkiem miesiąca zasięg multipleksu zwiększony do 70 proc. Mimo tego łączne wyniki Wydarzeń24 i Polsatu News (SHR% w 4+ na poziomie 1,82 proc.) są niższe od wyników Superstacji i Polsat News w okresach wcześniejszych - 2,01 proc. w okresie od 25 do 31 września br. i 1,97 proc. w okresie od 1 do 7 września ub.r.

1 września, czyli w dniu debiutu Wydarzeń24 udział w rynku był najlepszy, bo wyniósł 0,30 proc. Późniejsza średnia to 0,25 proc. Taki sam udział w rynku Superstacja miała w sierpniu 2015 roku. Średnia widownia wyniosła wtedy 14 tys. osób, a więc nawet nieco więcej niż w przypadku dostępnego naziemnie kanału Wydarzenia24. 6 lat temu w Superstacji pojawiały się programy publicystyczne i o tematyce politycznej.

Gawryluk zadowolona z debiutu Wydarzeń24

Polsat zapewnia, że wyniki są zgodne z oczekiwaniami. - To bardzo zadowalające wyniki, blisko dziesięciokrotnie lepsze niż te, które były. Trudno więc uznać, że nie są one zadowalające - skomentowała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, szefowa pionu informacji i publicystyki.

Gawryluk odniosła się też do pytania o ewentualne rozszerzenie formuły kanału Wydarzenia24. – Zawsze pracuje się nad zwiększeniem udziałów w rynku. Nigdy nie jesteśmy zadowoleni z efektów do końca. Gdybyśmy byli w pełni zadowoleni, to moglibyśmy się pakować. Jest bardzo dobrze, ale będzie jeszcze lepiej. Zaczęliśmy pracę nad rozszerzeniem formuły, ale jest za wcześnie, aby o tym mówić – stwierdziła Gawryluk.

Dołącz do dyskusji: Wydarzenia24 w sekcji kanałów sportowych na liście programowej Polsat Box

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Artykuł z kategorii „ból d…” konkurencji bo się ogląda. A w TVN24 tylko reklamy i reklamy.
odpowiedź
User
Marek
Hahaha kanał sportowy, bo trwa wyścig, jak długo widzowie będą ten żenujący kanał oglądać.
odpowiedź
User
Tak jest
I to doskonale pokazuje, że Polsat miał Superstację w czterech literach. Po prostu nie zależało im na dobrych wynikach tego kanału, więc gdy tylko była okazja, to ją zamknęli. Tylko pytanie, po co w ogóle kupowali Superstację?
odpowiedź