SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydarzenia24 ogląda 14 tys. widzów. Kanał ma 6 razy więcej widzów niż Superstacja

Nową stację informacyjną Wydarzenia24 po pięciu dniach nadawania ogląda średnio 14 tys. widzów, co daje stacji 0,25 proc. udziału w rynku. W grupie 4+ stacja ma 6-krotnie wyższą oglądalność od Superstacji, a w 16-49 - 10-krotne lepsze wyniki - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Wydarzenia24 to nowy kanał o charakterze informacyjnym, który zastąpił Superstację. Flagową pozycją stacji jest nadawany co pół godziny program „Wydarzenia”. Kanał rozpoczął nadawanie w środę, 1 września o godz. 6.00.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia minutowa widownia Wydarzeń24 od dnia startu do 5 września 2021 roku wyniosła 14 tys. osób. Przełożyło się to na 0,25 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 0,28 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 0,31 proc. wśród widzów w wieku od 16 do 59 lat - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy One House opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Spośród poszczególnych dni stacja Wydarzenia24 najchętniej oglądana była 1 marca br. Kanał w ujęciu całodobowym śledziło wówczas 16,8 tys. osób w 4+ (0,31 proc. udziału w 4+).

Wydarzenia24 z wyższymi wynikami od Superstacji

Dla porównania, Superstację w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku śledziło średnio 2,2 tys. widzów, co przełożyło się na odpowiednio 0,04 proc., 0,02 proc. i 0,02 proc. udziału. Wydarzenia24 w grupie 4+ mają około 6-krotnie wyższe wyniki, a w grupie komercyjnej 16-49 wzrost oglądalności jest około 10-krotny.

- Sądzę, że za wyższe wyniki Wydarzenia24 odpowiada programing adekwatny do charakteru stacji. Wydarzenia24 trafiają do tych, którzy szukają informacji politycznych, społecznych. Superstacja przez lata nadawania nie profilowała się jako typowa stacja informacyjna. Miała w założeniach być stacją „bliżej ludzi" bardziej w kontekście ważnych „spraw ludzkich" niż wydarzeń ze świata wielkiej polityki. Jej program był bardziej zróżnicowany, na antenę ściągano nawet celebrytów z „Love Island” - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Rafał Maślanka, senior multiscreen planner/buyer z agencji One House.

Zdaniem eksperta jeśli stacja Wydarzenia24 trafi do widowni, która szuka przeciwwagi do informacji z kanałów TVP i TVN, to jej wyniki mogą być utrzymane. - Wiele oczywiście zależy od bieżących wydarzeń, które przykuwają uwagę z racji zasięgu, istotności dla zwykłego Kowalskiego np. Nowy Ład, czy konflikt na granicy z Białorusią - mówi nam. - Nie mamy danych jakie poziomy widowni wydawca uzna za satysfakcjonujące i w jakim czasie - dodaje.

„Wydarzenia 18.50” i „Wydarzenia 15:50” hitami

W rankingu najchętniej oglądanych pozycji programowych (uwzględniającego audycje powyżej 5 minut) w okresie od 1 do 5 września br. pierwsze miejsce zajęło główne wydanie „Wydarzeń” z 4 września, które śledziło średnio 66,1 tys. osób, co przełożyło się na 0,74 proc. udziału.

Drugie miejsce zajęła audycja „Więcej wydarzeń” z 1 września (65,8 tys. widzów; 0,88 proc. udziału), a podium uzupełniają popołudniowe „Wydarzenia” z 3 września (64,3 tys. widzów; 1,05 proc. udziału).

Spośród dziesięciu topowych audycji trzy miejsca należały do głównego wydania „Wydarzeń” z godz. 18.50, które równolegle nadawane są w Polsacie i Polsacie News. Dwie lokaty zajęły „Wydarzenia 15.50”.

W top 10 dwie pozycje zajęła audycja „Więcej Wydarzeń”, a po jednej lokacie należało do serwisu sportowego, „Gościa Wydarzeń” i „Wydzarzeń24”.

Na początku Wydarzenia24 dostępne są w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych w miejscu, gdzie dotychczas nadawała Superstacja. Kanał trafił też do naziemnej telewizji cyfrowej - do oferty MUX-4 (tak zwana TV Mobilna), gdzie podmienił nadawaną dotychczas bezpłatnie kopię Polsat News HD w HEVC.

- Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju - powiedziała Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu. - Wiążemy z tym kanałem długofalowe nadzieje - dodaje Gawryluk.

Dołącz do dyskusji: Wydarzenia24 ogląda 14 tys. widzów. Kanał ma 6 razy więcej widzów niż Superstacja

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rocky
super nowoczesne studio, ja to kupuję, lepsze studio od polsat news
odpowiedź
User
studencik
no to studio jest mega
odpowiedź
User
malkontent
jak można porównywać coś rozsiewane naziemnie, to zamkniętego wyłącznie w kablówkach?
odpowiedź