SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydarzenia24 ogląda 14 tys. widzów. Kanał ma 6 razy więcej widzów niż Superstacja

Nową stację informacyjną Wydarzenia24 po pięciu dniach nadawania ogląda średnio 14 tys. widzów, co daje stacji 0,25 proc. udziału w rynku. W grupie 4+ stacja ma 6-krotnie wyższą oglądalność od Superstacji, a w 16-49 - 10-krotne lepsze wyniki - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Wydarzenia24 to nowy kanał o charakterze informacyjnym, który zastąpił Superstację. Flagową pozycją stacji jest nadawany co pół godziny program „Wydarzenia”. Kanał rozpoczął nadawanie w środę, 1 września o godz. 6.00.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia minutowa widownia Wydarzeń24 od dnia startu do 5 września 2021 roku wyniosła 14 tys. osób. Przełożyło się to na 0,25 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 0,28 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 0,31 proc. wśród widzów w wieku od 16 do 59 lat - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy One House opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Spośród poszczególnych dni stacja Wydarzenia24 najchętniej oglądana była 1 marca br. Kanał w ujęciu całodobowym śledziło wówczas 16,8 tys. osób w 4+ (0,31 proc. udziału w 4+).

Wydarzenia24 z wyższymi wynikami od Superstacji

Dla porównania, Superstację w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku śledziło średnio 2,2 tys. widzów, co przełożyło się na odpowiednio 0,04 proc., 0,02 proc. i 0,02 proc. udziału. Wydarzenia24 w grupie 4+ mają około 6-krotnie wyższe wyniki, a w grupie komercyjnej 16-49 wzrost oglądalności jest około 10-krotny.

- Sądzę, że za wyższe wyniki Wydarzenia24 odpowiada programing adekwatny do charakteru stacji. Wydarzenia24 trafiają do tych, którzy szukają informacji politycznych, społecznych. Superstacja przez lata nadawania nie profilowała się jako typowa stacja informacyjna. Miała w założeniach być stacją „bliżej ludzi" bardziej w kontekście ważnych „spraw ludzkich" niż wydarzeń ze świata wielkiej polityki. Jej program był bardziej zróżnicowany, na antenę ściągano nawet celebrytów z „Love Island” - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Rafał Maślanka, senior multiscreen planner/buyer z agencji One House.

Zdaniem eksperta jeśli stacja Wydarzenia24 trafi do widowni, która szuka przeciwwagi do informacji z kanałów TVP i TVN, to jej wyniki mogą być utrzymane. - Wiele oczywiście zależy od bieżących wydarzeń, które przykuwają uwagę z racji zasięgu, istotności dla zwykłego Kowalskiego np. Nowy Ład, czy konflikt na granicy z Białorusią - mówi nam. - Nie mamy danych jakie poziomy widowni wydawca uzna za satysfakcjonujące i w jakim czasie - dodaje.

„Wydarzenia 18.50” i „Wydarzenia 15:50” hitami

W rankingu najchętniej oglądanych pozycji programowych (uwzględniającego audycje powyżej 5 minut) w okresie od 1 do 5 września br. pierwsze miejsce zajęło główne wydanie „Wydarzeń” z 4 września, które śledziło średnio 66,1 tys. osób, co przełożyło się na 0,74 proc. udziału.

Drugie miejsce zajęła audycja „Więcej wydarzeń” z 1 września (65,8 tys. widzów; 0,88 proc. udziału), a podium uzupełniają popołudniowe „Wydarzenia” z 3 września (64,3 tys. widzów; 1,05 proc. udziału).

Spośród dziesięciu topowych audycji trzy miejsca należały do głównego wydania „Wydarzeń” z godz. 18.50, które równolegle nadawane są w Polsacie i Polsacie News. Dwie lokaty zajęły „Wydarzenia 15.50”.

W top 10 dwie pozycje zajęła audycja „Więcej Wydarzeń”, a po jednej lokacie należało do serwisu sportowego, „Gościa Wydarzeń” i „Wydzarzeń24”.

Na początku Wydarzenia24 dostępne są w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych w miejscu, gdzie dotychczas nadawała Superstacja. Kanał trafił też do naziemnej telewizji cyfrowej - do oferty MUX-4 (tak zwana TV Mobilna), gdzie podmienił nadawaną dotychczas bezpłatnie kopię Polsat News HD w HEVC.

- Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju - powiedziała Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu. - Wiążemy z tym kanałem długofalowe nadzieje - dodaje Gawryluk.

Dołącz do dyskusji: Wydarzenia24 ogląda 14 tys. widzów. Kanał ma 6 razy więcej widzów niż Superstacja

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rocky
super nowoczesne studio, ja to kupuję, lepsze studio od polsat news
0 0
odpowiedź
User
studencik
no to studio jest mega
0 0
odpowiedź
User
malkontent
jak można porównywać coś rozsiewane naziemnie, to zamkniętego wyłącznie w kablówkach?
0 0
odpowiedź