SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Newsweeka” przeprasza za „trampolinę polityczną Zbigniewa Ziobry”

Ringier Axel Springer Polska w nowym numerze „Newsweeka” publikuje przeprosiny wobec Witolda Ziobry, młodszego brata polityka Zbigniewa Ziobry, za nieprawdziwe informacje i sugestie w tekście Andrzeja Stankiewicza i Piotra Śmiłowicza zamieszczonym w tygodniku 3,5 roku temu.

Przeprosiny ze strony Ringier Axel Springer Polska dotyczą artykułu „Ten drugi Ziobro” opublikowanym w „Newsweeku” w grudniu 2010 roku. W oświadczeniu firma wylicza dwie nieprawdziwe wiadomości: jakoby kierowane przez Witolda Ziobrę Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2000 roku pobrało od „Solidarności” środki na przeprowadzenie szkoleń dla bezrobotnych, których jednak nie zorganizowało, oraz jakoby mające pomagać ofiarom przestępstw Stowarzyszenie Katon, którego współzałożycielem był Zbigniew Ziobro, stało się jedynie trampoliną polityczną Zbigniewa Ziobry.

Publikacja przeprosin to efekt wyroku Sądu apelacyjnego z grudnia ub.r. podtrzymującego orzeczenie sądu pierwszej instancji, który nakazał zarówno wydawcy „Newsweeka”, jak i Andrzejowi Stankiewiczowi przeprosić Witolda Ziobrę. Oddalono natomiast żądania usunięcia tekstu z serwisu internetowego tygodnika oraz wpłacenia przez pozwanych 100 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia Katon. Prawnik Andrzeja Stankiewicza zapowiadał, że złoży skargę kasacyjną na ten wyrok.

W styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Newsweeka” wynosiła 114 981 egz. (według ZKDP - zobacz dane wszystkich tygodników opinii).

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Newsweeka” przeprasza za „trampolinę polityczną Zbigniewa Ziobry”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
katon.
jPrzeprasza Axel. To sprawa z przed 4 lat , więc po co to zdjęcie obecnego naczelneg??
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Ówczesny naczelny, Wojciech Maziarski, obecnie pisze do GazoWni. Czyli nie musi zmieniać przyzwyczajeń.
odpowiedź
User
mis
Andrzej Strankiewicz to przykład antydziennikarza, służalczego wobec władzy, szczującego na konkurentów politycznych, mierny intelektualnie, za to zawsze wierny swoim mocodawcom.
odpowiedź