SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawca „Panoramy” Ewa Godlewska-Jeneralska po 30 latach zwolniona z Telewizji Polskiej

Ewa Godlewska-Jeneralska po 30 latach pracy odchodzi z Telewizji Polskiej. Przez 25 lat pracowała w redakcji „Panoramy”, pełniąc funkcję producentki i wydawcy.

Ewa Godlewska-Jeneralska, fot. TVP Article

- Po 30 latach pracy w TVP przyszło się żegnać - napisała w piątek Godlewska-Jeneralska na swoim profilu facebookowym. - Z dumą przyjmuję fakt, że „poległam” w tak znakomitym gronie jak Tomek Sygut, Hanna Lis, Piotr Maślak, Karolina Lewicka i jeszcze kilku innymi świetnych dziennikarzy - stwierdziła. - Jest tak wiele osób, którym chciałabym podziękować - nie zrobię tego z nazwiska bo byłby to „pocałunek śmierci” - zaznaczyła.

Szefem redakcji „Panoramy” na początku tego tygodnia został Piotr Lichota, w środę wypowiedzenie dostała prowadząca Hanna Lis.

Przez ostatni tydzień duże zmiany nastąpiły w redakcji „Wiadomości” i TVP Info. Zespołem „Wiadomości” od początku tygodnia kieruje Marzena Paczuska, poprzedni szef Piotr Kraśko odszedł w poniedziałek. W kolejnych dniach zwolniono kilku reporterów i wydawców, m.in. Piotra Jaźwińskiego, Grzegorza Sajóra, Elżbietę Byszewską, Jacka Tacika, Justynę Dobrosz-Oracz i Milenę Kruszniewską, a także prowadzącą Beatę Tadlę. Do redakcji dołączyli natomiast reporterzy Jarosław Olechowski, Klaudiusz Pobudzin, Małgorzata Wiśniewska i Marcin Tulicki, a główne wydanie zaczęła prowadzić Danuta Holecka.

Z TVP Info w poniedziałek odeszła dziennikarka Karolina Lewicka, we wtorek zwolniono Piotra Maślaka, Jarosława Kulczyckiego i Adama Federa, a w piętek pożegnano się z Joanną Osińską. Do stacji wrócił natomiast Adrian Klarenbach, a nowym zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki został Michał Rachoń.

Ewa Godlewska-Jeneralska pracowała w Telewizji Polskiej przez 30 lat. Z redakcją „Panoramą” była związana od startu programu w 1991 roku, pełniła funkcje producentki i wydawcy. Wcześniej była m.in. prezenterką „Wiadomości” TVP1.

- Ta praca przez dziesięciolecia była dla mnie niemal całym życiem - zresztą wiecie - bywałam nieznośna z tymi ciągłymi pomysłami od czapy.... Fajne rzeczy w życiu robiłam - dużo historii przeszło przez moje ręce - w oczach młodych dziennikarzy mogę uchodzić za „najstarszą starowinkę” - relacjonowałam wydarzenia, o których oni uczyli się w podręcznikach. To wielki zaszczyt - napisała na Facebooku. - Moim Kolegom z „Panoramy” chcę podziękować szczególnie - współtworzyłam ten program 20 lat temu, wielu z Was witałam na pokładzie, razem z Wami żegnałam Andrzeja Turskiego.... Cholernie dużo razem przeszliśmy i będę Was zawsze miała w sercu - podkreśliła.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w grudniu ub.r. średnia oglądalność głównego wydania „Panoramy” wynosiła 1,62 mln osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Panoramy” Ewa Godlewska-Jeneralska po 30 latach zwolniona z Telewizji Polskiej

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr Mościcki
Strzał w stopę TVP. Jedna z najlepszych, najmilszych i najbardziej profesjonalnych osób w TVP.
79 71
odpowiedź
User
ja pi....
Zlikwidować to całe TVP. Zastępują jednych propagandystów innymi... Za nasze pieniądze.
64 37
odpowiedź
User
ja22
Kolejna strata dla TVP. A tych "nowych" Wiadomości naprawdę nie da się oglądać. Przekaz z nich tylko taki, że PiS uszczęśliwia Polskę, a wrogie siły próbują mu w tym przeszkodzić. Tam nawet nie zachowują już pozorów bezstronności, dlatego po 10 minutach przełączyłem, bo nie ma sensu tego oglądać.
73 72
odpowiedź
User
jarek
To byl zaszczyt i ogromna przyjemnosc z Toba pracowac
53 50
odpowiedź
User
Kamciu
Żadna strata. Dziennikarka jakich wiele. Zasiedziała się w nieformalnym postPRLowskim środowisku jak wielu w TVP (i wielu z nich już wywalono lub zwiali do TVN). Należała do tej kliki która wydawała Panoramę w głównym, prorządowym nurcie. Tadla pożaliła się, że Wiadomości nie były sterowane z KPRM - przecież te kobiety nie rozumieją nawet co się im zarzuca. Nie zarzuca im się, że usługiwały poleceniom rządu, ale że promowały rząd PO, ośmieszały PiS i jego pomysły (tak jak dziś robi to GW, Lis z natematem itd.). Nie robiły tego bezinteresownie, towarzystwo bało się o posady po wygranej Pisu, bo wiedziało, że jest gronem wzajemnej proPlatformerskiej adoracji. Tyle miesięcy kreowano Komorowskiego jako pewnego wygranego, Dudę jako jakiegoś tam europosła, nagle dopiero po wyborach i kłamliwych sondażach szok, że Komor przegrał.
Wszyscy stali, dotychczasowi wydawcy Wiadomości, Teleexpressu i Panoramy powinni zostać zdecydowanie wyrzuceni wraz ze znajomkami jakich ściągnęli do swoich redakcji. W przeciwnym razie grupy adoracji nawet udając zmianę frontu, będą sekować i spiskować na własnych szefów z Pis aby tylko PO znów dorwała się do władzy w TVP.
Nowe kierownictwo wie co robi, wywala nie tylko kierowników, ale i podrzędnych wydawców, dziennikarzy, jeśli nie wymieni wszystkich to smród zostanie i w redakcjach zapanuje podwójne życie, to oficjalne i to realne-sekujące, spiskujące przy wódeczce po pracy. Gdy przed laty ekipy Po itd. wywalały tylko górę, dół dorabiał gębę, spiskował, obgadywał, donosił do polityków, mediów prywatnych, robiono intrygi. Lepiej przewietrzyć newsroom z takich wydawców.
odpowiedź