SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca portali nadal na sprzedaż za 2,8 mln zł. Jest sporo chętnych

O dwa tygodnie wydłużono termin składania ofert ma zakup spółki Marquard Media Polska, wydawcy m.in. Kozaczek.pl i Papilot.pl. Wstępnie zainteresowanych jej przejęciem jest 10 podmiotów - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

W portfolio Marquard Media Polska znajdują się serwisy internetowe: Kozaczek.pl, Papilot.pl, Zeberka.pl, Supermamy.papilot.pl, CKM.pl i Autostuff.pl. W firmie pracują ok. 22 osoby. Cena wywoławcza za spółkę wynosi 2,88 mln zł, przy czym oszacowana wartość rynkowa firmy to 3,84 mln zł.

Sprzedaż znów odbywa się w formie konkursu ofert na sprzedaż w trybie z wolnej ręki. Pierwotny termin składania zgłoszeń upływał w poniedziałek 20 maja br. Jednak zapadła decyzja, że zostanie wydłużona do 3 czerwca br. Każdy, kto złoży ofertę zakupu firmy, musi wpłacić wadium wynoszące 300 tys. zł.

Marquard Media Polska może zostać sprzedana na aukcji

W przypadku większej liczy oferentów, zorganizowanie zostanie aukcja, w której zostanie wybrana najwyższa oferta. Jej zwycięzca zobowiązany jest w ciągu miesiąca zawrzeć umowę zakupu spółki Marquard Media Polska.

Aukcja jest bardzo możliwa - bo jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl -  aktywnie zainteresowanych zakupem firmy jest obecnie osiem podmiotów, a 10 firm podpisało stosowane umowy o poufności, by mieć dostęp do wewnętrznych danych sprzedawanej spółki.

To już drugi proces sprzedaży Marquard Media Polska. Poprzedni ruszył 20 listopada ub.r. Pierwotnie oferty można było składać do 20 grudnia, ale termin przedłużono do 31 stycznia. Syndyk prowadząca postępowanie upadłościowe poinformowała w styczniu br., że nie wpłynęła ani jedna ważna oferta. Zakupem zainteresowane było wtedy cztery podmioty, w tym czołowi wydawcy w Polsce, ale nie miały one czasu na przeanalizowanie oferty. 

Jeśli do sprzedaży w tym procesie też nie dojdzie, firma ma nadal działać tak jak dotąd - wynika z naszych informacji.

Dawny wydawca “Playboya” zlikwidował tytuły drukowane

Marquard Media Polska na polskim rynku obecny jest od 1992 roku, wydawał w przeszłości takie tytuły jak “Cosmopolitan”, “Joy”, “Harper's Bazaar”, “CKM” czy “Playboy”, a także “Express Wieczorny” czy “Panią Domu”. Z końcem 2019 roku firma zrezygnowała z wydawania wszystkich swoich magazynów drukowanych, wycofała się z organizacji eventów i zwolniła 70 proc. pracowników.

Firma rozpoczęła postępowanie sanacyjne. Do porozumienia z wierzycielami jednak nie doszło.  W drugiej połowie listopada 2020 r. Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował o jego umorzeniu postępowania. Postępowanie upadłościowe Marquard Media Polska ogłoszono 14 kwietnia 2021 r. Zaznaczono, że jego koszty poniesie sama spółka, a za szczegółowe rozliczenie będzie odpowiadał referendarz sądowy.

Dołącz do dyskusji: Wydawca portali nadal na sprzedaż za 2,8 mln zł. Jest sporo chętnych

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antek B.
Nawet nie wiedziałem że takie portale istnieją 🤣
odpowiedź
User
Buahaha
W firmie pracują ok. 22 osoby... Około?
odpowiedź
User
Twoja Stara
Pracują około 22 osoby? Tzn. 23 czy 24?
odpowiedź