SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Wiadomości” usunięta z grafiku. „Konieczność przydzielania pracy pracownikom etatowym”

W ubiegłym tygodniu wydawca „Wiadomości” TVP1 Edyta Suchacka została usunięta z grafiku dyżurów. Dziennikarka jest zatrudniana przez LeasingTeam, brak zleceń może ją pozbawić pracy. - Powodem wykreślenia była konieczność przydzielania pracy w pierwszej kolejności pracownikom etatowym - wyjaśnia Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzecznik prasowa TVP.

O wykreśleniu Suchackiej zdecydował szef redakcji „Wiadomości” Piotr Kraśko. Dziennikarka w lipcu 2014 roku straciła etat w TVP i razem z ponad innymi 400 pracownikami została przeniesiona do firmy LeasingTeam. Nie uznając ważności tego procesu złożyła pozew przeciwko LT. W drugim kwartale br. agencja zdecydowała o przeprowadzeniu zwolnień grupowych, podając jako powód mniejsze zapotrzebowanie TVP na pracę jej pracowników. Edyta Suchacka znalazła się w grupie przeznaczonej do zwolnienia.

Jak podał portal Niezależna.pl, dyrektor finansowy Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Marek Bednarczyk oraz Piotr Kraśko, szef redakcji „Wiadomości”, nalegali na Suchacką by wycofała swój pozew. Powodem wykreślenia z grafiku miał być jej sprzeciw wobec naciskom kierownictwa.

Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzecznik prasowa Telewizji Polskiej, potwierdza portalowi Wirtualnemedia.pl, że Edyta Suchacka została odsunięta od wydawania „Wiadomości”. - W najbliższym czasie dyżury zostały przydzielone po prostu pracownikom etatowym. Powodem skreślenia Edyty Suchackiej z grafiku była konieczność przydzielania pracy w pierwszej kolejności pracownikom etatowym - wyjaśnia Gieros-Brzezińska.

Rzecznik prasowa TVP przyznaje, że przed wykreśleniem Edyty Suchackiej z grafiku rozmowy z nią prowadzili Marek Bednarczyk i Piotr Kraśko (jako nadzorujący jej pracę w TAI). Zaprzecza jednak, aby kierownictwo naciskało na pracownicę by ta wycofała pozew sądowy.

Nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że w podobny sposób TAI chciała wykreślać z grafików innych pracowników, którzy nie mają już etatu w TVP. Publiczny nadawca zaprzecza jednak tym informacjom.

Z Edytą Suchacką nie udało nam się skontaktować.

We wrześniu br. liderem oglądalności programów informacyjnych były „Wiadomości”, które oglądało średnio 3,46 mln widzów.